українська російська англійська
24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури
22.05.2013 | 16:14
Прес-служба Міністерства культури

День слов’янської писемності і культури відзначається щорічно, 24 травня, в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. На честь свята в Києві відбудеться ряд заходів, а саме:

23 травня о 14.00 у Національній історичній бібліотеці відкриється Книжкова виставка «1150 років слов’янської писемності», метою якої є вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Електронна презентація виставки розміщена на сайті Національної історичної бібліотеки України http://www.nibu.kiev.ua /.

Адреса - м. Київ, вул. Лаврська, 21, (читальний зал відділу стародрукованих, рідкісних та цінних книг).

З 24 до 31 травня до Дня слов’янської писемності і культури у Державній бібліотеці України для юнацтва відбудеться книжкова виставка-колейдоскоп «Мовний простір третього тисячоліття», під час якої можна ознайомитись з дослідницькими працями українських мовознавців минулого - Івана Огієнка, Віталія Русанівського, Василя Німчука, Володимира Ляхоцького, Святослава Караванського, та сучасних лінгвістів - Лариси Масенко, Станіслава Губерначука, Ірини Фаріон.

Також відвідувачі зможуть ознайомитись з книжковою виставкою «Апостоли слов’янської писемності», яка викриватиме історичні аспекти внеску братів Кирила та Мефодія в історію освіти, культури слов’янських народів та розвитку писемності.

Адреса: м. Київ, просп. Голосіївський 122, (відділі абонементу).

Довідково

День слов’янської писемності і культури встановлений в Україні згідно з Указом Президента України «Про День слов'янської писемності і культури» від 17 вересня 2004 р. № 1096/2004.

Крім України, День слов'янської писемності і культури святкують також у Росії, Білорусі, Болгарії, Сербії, Македонії, Чорногорії та у ряді інших країн.

версія для друку