українська російська англійська
Уряд виділив 27,2 млн. грн. на проведення ремонтно-реставраційних робіт у Національному музеї Тараса Шевченка
22.05.2013 | 16:54
Прес-служба Міністерства культури

Міністр культури Леонід Новохатько виступив на слуханнях у комітеті Верховної ради України про підготовку до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

У своєму виступі Леонід Новохатько наголосив, що  головне завдання під час підготовки та проведення урочистостей зробити так, щоб цей ювілей став консолідуючою основою у національних, мовних, духовних та інших сферах суспільного життя.

Леонід Новохатько поінформував присутніх про рішення Уряду виділити 27,2 млн. гривень на проведення ремонтно-реставраційних робіт у Національному музеї Тараса Шевченка і запевнив, що Міністерство культури зробить все можливе, аби своєчасно освоїти ці кошти.

Народні депутати виступили з ініціативою створення при Комітеті з питань культури і духовності Громадської ради з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, метою якої буде широке залучення громадськості, фахівців-шевченкознавців для підготовки до відзначення ювілею Тараса Григоровича Шевченка.

Учасники слухань обговорили: стан фінансування запланованих ювілейних заходів; доступність літературної та мистецької спадщини Тараса Шевченка, створення належних умов для збереження оригіналів шевченківських творів і документів (будівництво сучасних фондосховищ для Відділу рукописів Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, Національного музею Тараса Шевченка, Національного художнього музею України та інших наукових установ); започаткування інтернет-порталу "Тарас Шевченко" з розміщенням на ньому віртуальних архівів, музейних експозицій та виставок на актуальні теми, зокрема інтернет-форуму "Мій Шевченко"; здійснення ремонтно-реставраційних робіт у шевченківських музеях; забезпечення друку академічного видання повного зібрання творів у 12 томах та Шевченківської Енциклопедії; створення аудіо- та відеоархіву, фільмотеки Шевченкіани; розроблення туристичних шевченківських маршрутів та забезпечення їх інформаційними матеріалами.

 

 

 

версія для друку