українська російська англійська
М.Присяжнюк: Щоб прогодувати населення планети, виробники зерна мають підвищити врожайність
22.05.2013 | 17:20
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За прогнозами, до 2050 року населення планети збільшиться на 2 мільярда. Це змушує уряди багатьох країн вже сьогодні працювати над тим, щоб збільшити виробництво продовольства. Для цього сільське господарство має стати більш продуктивним. І Україна, як світовий лідер із виробництва збіжжя, має реагувати на виклики, пов’язані з забезпеченням світу продовольством. Про це під час Міжнародного форуму «Світовий зерновий ринок – тенденції, ризики, ініціативи», який триває у рамках виставки «АГРО-2013», повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Продовольче питання наразі знаходиться в центрі уваги світової спільноти. Стрімке збільшення населення на планеті, зростання доходів у країнах з економіками, що швидко розвиваються, призвело до значного підвищення попиту не лише на продовольчі зернові, але й на зерно. Тому зерновий ринок є ключовим. І Україна, як світовий лідер виробництва збіжжя, має реагувати на виклики, пов’язані із забезпеченням світу продовольством», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр додав, що у світі останніми роками спостерігається розрив між попитом та пропозицією зернових. Уряди можуть і повинні вплинути на ситуацію. Зокрема − всіляко сприяти зростанню продуктивності виробництва.

«Протягом останніх 30-ти років світове виробництво зернових зросло на третину. При цьому спостерігається зростання попиту на продовольчі зернові в середньому на 1,75% за рік, а зростання продуктивності їхнього виробництва становить лише 1,4%. Значною мірою на стримування пропозиції зернових на світовому ринку впливає погіршення кліматичних умов у глобальному масштабі. І Україна це вповні відчула минулого року. Єдиним шляхом вирішення проблеми зменшення пропозиції залишається нарощування продуктивності сільськогосподарського виробництва», − зауважив Микола Присяжнюк.

За його словами, зростання урожайності у світі в середньому на 5 центнерів з гектара дасть 200 мільйонів тонн додаткового виробництва зернових. І Україна, як один із провідних виробників збіжжя у світі, готова робити кроки, щоб сприяти стабілізації світового ринку зерна.

«На сьогодні Україна є одним із перспективних провідних виробників продовольства у світі. І я впевнений, що настав час сконсолідувати зусилля у вирішенні продовольчого питання та стабілізації світового ринку зернових. Сьогодні ми маємо унікальну нагоду обговорити це і прийняти певні рішення. Адже мої колеги з міністерств інших країн, які сьогодні присутні у цій залі, вже сумарно представляють майже 40% світової торгівлі продовольчою пшеницею та фуражним зерном», − підсумував очільник відомства.

версія для друку