українська російська англійська
У столиці відкрили першу соціальну квартиру
22.05.2013 | 17:07
Київська МДА

У столиці відкрили першу соціальну квартиру для вагітних та матерів з дітьми раннього віку, які перебувають у складних життєвих обставинах. Участь у відкритті взяв заступник голови КМДА Віктор Корж. Він ознайомився з умовами закладу та поспілкувався з клієнтками і соціальними працівниками установи.

«Уперше в Києві починає діяти соціальна квартира для вагітних жінок та матерів з дітьми раннього віку. Ця ініціатива реалізована спільно міською владою та низкою міжнародних фондів та організацій. Відтепер юні матері та вагітні жінки, які опинилися у складних життєвих обставинах мають можливість отримати комплексні послуги, в тому числі і тимчасове житло. Модель проживання в соціальній квартирі є ефективною формою соціалізації жінок кризових категорій та їх адаптації у суспільстві. Адже вони зможуть набути практичних навичок самостійного проживання та піклування про дитину, медичні та інші соціально-побутові послуги за місцем проживання», – зазначив Віктор Корж.

Міні-центр для тимчасового перебування вагітних дівчат і жінок з дітьми раннього віку розрахований на одночасне проживання шести клієнток з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, що створюють реальну небезпеку відмови від новонароджених дітей або позбавлення батьківських прав.

Загалом до соціальної квартири можуть бути зараховані: молоді матері з дітьми раннього віку з моменту народження до 24 місяців, жінки на п’ятому-дев’ятому місяці вагітності, неповнолітні дівчата, особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, матері, які мають ризик або виявили намір відмовитися від новонародженої дитини в пологовому будинку чи іншому закладі охорони здоров’я, матері, які не мають безпечного місця проживання, до якого вони можуть повернутися з дитиною після пологового будинку, в тому числі матері, які пережили насильство. Першочергове право до зарахування в соціальну квартиру мають ВІЛ-позитивні жінки. Також у певних випадках з матір’ю може проживати одна дитина віком до 5 років.

Крім того, мультидисциплінарна команда фахівців допомагатиме клієнткам квартири: надаватиме комплексну правову, соціальну та психологічну допомогу, забезпечуватиме медичний нагляд за дитиною (дільничними лікарями-педіатрами в загальному порядку), здійснюватиме діагностику та лікування вагітної жінки, матері у відповідних медичних закладах.

Протягом перебування жінки у соціальній квартирі працівники вживатимуть відповідні заходи щодо подальшої соціалізації клієнтки. Так, за відсутності безпечного місця для проживання, – допомагатимуть відшукати помешкання, у разі потреби – отримати освіту, оформити необхідні документи для отримання матеріальної допомоги. 

Соціальна квартира створена МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці з представництвом міжнародної організації «Право на здоров’я» та Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за фінансової підтримки Фонду «Розвиток України», СНІД Фонду Елтона Джона та Фонду «Антиснід».

версія для друку