українська російська англійська
Микола Азаров: Статус спостерігача дозволить Україні ефективно відстоювати свої інтереси в Митному союзі
22.05.2013 | 17:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Надання статусу спостерігача у Митному союзі дасть змогу Україні ефективно відстоювати свої інтереси.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров на зустрічі у середу з Першим заступником прем'єра Білорусі Володимиром Семашком.

"Ми сподіваємось, що те питання, яке ми ставили перед керівництвом трьох країнРосії, Білорусі, Казахстану – буде розглянуте і вирішене позитивно. І сьогодні на засіданні Уряду ми прийняли відповідний меморандум, який відпрацьований, враховуючи думку російської, білоруської та казахстанської сторони. Статус спостерігача дозволить Україні ефективно відстоювати свої інтереси в Митному союзі", - сказав він.

Прем'єр укотре нагадав, що Україна зацікавлена співпрацювати з МС у форматі "3+1", і на сьогодні створена урядова робоча група, яка вивчає нормативну базу союзу.

"Зі 188 угод до 13 Україна не може приєднатися, оскільки вони суперечать Конституції. Інші угоди розділені на три групи: перша – які при досягненні згоди можуть бути підписані без додаткових узгоджень; друга – потребують переговорів і з мінімальними змінами можуть бути підписані; третяті, які потребують серйозного переговорного процесу", - відзначив Глава Уряду.

Він висловив сподівання, що до кінця 2013 року буде підписана Угода про доступ до трубопровідного транспорту, що передбачено угодою про зону вільної торгівлі в межах Співдружності Незалежних Держав.

"Ми створили робочу групу з участі наших країн у доступі до трубопровідного транспорту згідно з угодою про зону вільної торгівлі в СНД. Ми сподіваємось, що до кінця 2013 року підпишемо взаємоприйнятну угоду, яка дасть змогу позбутися монопольного становища "Газпрому" на ринку газу і нафти", - підсумував Микола Азаров.

 

версія для друку