українська російська англійська
В Укрдержреєстрі пропонують спростити реєстрацію друкованих ЗМІ
22.05.2013 | 17:50
Прес-служба Державної реєстраційної служби

У приміщенні Державної реєстраційної служби України пройшло засідання постійної Комісії з питань легалізації об'єднань громадян, державної реєстрації  друкованих засобів масової інформації  та інформаційних агентств Громадської ради при Укрдержреєстрі під керівництвом заступника голови  Укрдержреєстру  Ірини Кухаренко, де обговорили проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», розроблений Державною реєстраційною службою України.

«З 1992 року, коли вступив в силу Закон про друковані ЗМІ, поправки до нього вносилися одинадцять разів, але вони жодного разу не стосувалися державної реєстрації, – відзначила на початку засідання заступник голови  Укрдержреєстру  Ірина Кухаренко. – Працюючи кожного дня із цим законом, ми бачимо, що він терміново потребує нового викладення і тлумачення, тому головна мета внесених нами поправок та зауважень – удосконалення реєстраційної системи та захист назви новоствореного видання, що є нерідкою причиною зловживань сьогодні».

Проектом закону передбачено скорочення терміну державної реєстрації друкованих засобів масової інформації з 30 до 15 робочих днів, розширення можливостей подачі заяви на реєстрацію друкованого засобу масової інформації, в тому числі в електронному вигляді, зменшення кількості документів, що подаються для державної реєстрації друкованого засобу масової інформації (вилучення виписки) та відмова від нотаріального засвідчення копій інших документів (статуту, положення засновника, якщо засновник – юридична особа), тощо.

Варто зазначити, що у проекті закону внесені поправки, які приводять його у відповідність до законів України «Про інформацію» та «Про адміністративні послуги», які вже діють в Україні.

Учасники засідання – представники Інституту стратегічних досліджень при Президентові України, Книжкової палати ім. Івана Федорова, Асоціації видавців періодичної преси та інших інститутів громадянського суспільства – також озвучили свої зауваження до законопроекту. Вони, в першу чергу, стосувалися питань анулювання свідоцтва про державну реєстрацію в судовому порядку, чіткого тлумачення термінів спеціалізованих видань, випуску друкованих ЗМІ, які не потребують реєстрації, тощо.

Обговорення проекту Закону України «Про друковані засоби масової інформації» триватиме до 15 червня. Протягом цього часу представники громадськості мають направити до Укрдержреєстру свої поправки та зауваження для врахування, після чого законопроект буде направлений на погодження Міністерства юстиції України та розгляд Верховної Ради України.

 

 

версія для друку