українська російська англійська
На Рівненщині 12 книгозбірень отримають комп'ютерне обладнання
23.05.2013 | 10:30
Рівненська ОДА

Ці бібліотеки стали переможцями конкурсу програми «Бібліоміст». Таким чином книгозбірні Березнівського, Дубровицького та Володимирецького районів вже до кінця року матимуть 45 комп’ютерів. 15 із них – від місцевих спонсорів. Такою була умова участі в конкурсі.

Загалом за останні 3 роки у рамках програми «Бібліоміст» комп’ютерним обладнанням вже нині забезпечили 91 бібліотеку. Це один із кращих показників в Україні.

«Рівненщина – серед найактивніших областей, що беруть участь у проекті, - підсумував директор програми «Бібліоміст» Матей Новак. – Внаслідок цього кількість відвідувачів бібліотек збільшується. Також приємно було дізнатися, що вже на сьогодні завдяки комп’ютерному обладнанню та доступу до інтернету в місцевій книгозбірні, отриманому у рамках такої співпраці, мешканцю смт Соснове вдалося знайти родичів».

Таким чином впровадження комп’ютерних технологій у віддалених населених пунктах – вимога часу, резюмував заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов.

«На сьогодні маємо два стратегічні завдання у цьому напрямі: забезпечити такі заклади оргтехнікою, доступом до Інтернету, і разом із цим працювати над створенням проектів, які передбачали б максимальне використання обладнання. Бо, передусім, це хороша комунікаційна система. Наприклад, на Рівненщині створюється регіональний історичний клуб, який функціонуватиме саме на базі обласної бібліотеки. Він працюватиме у мультимедійному форматі. Представники клубу в онлайн-режимі спілкуватимуться з колегами з інших регіонів», - прокоментував Олексій Губанов.

Довідково

«Бібліоміст» - це проект ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), підтриманий Міністерством культури і туризму України, Українською бібліотечною асоціацією. На реалізацію програми в Україні Фундація Білла і Мелінди Гейтсів надала грант на суму 25 мільйонів доларів.

 

версія для друку