українська російська англійська
Протягом тижня у столиці Міжнародний фестиваль "Музичні прем'єри року" радуватиме прихильників класичної музики
23.05.2013 | 11:06
КИЇВСЬКА МДА

З 25 до 31 травня у столиці відбуватиметься ХХІІІ Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри року», під час якого прихильники класичної музики зможуть насолодитися низкою концертів.

Так, на різних концертних майданчиках Києва відбудеться 3 симфонічних, 3 хорових, 6 камерних концертів та концерт Національного академічного оркестру народних інструментів України. Передбачені виступи переможців конкурсу студентів-композиторів ім. Івана Карабиця та переможців ІV Київського міського конкурсу «Українські композитори – дітям». У рамках фестивалю також відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Українська сучасна музика на перетині світових тенденцій».

Розпочнеться фестиваль 25 травня з виступу в Національній філармонії України Національного камерного ансамблю «Київські солісти» та Академічного хору імені Платона Майбороди НРКУ.

26 травня у Колонному залі ім. М. В. Лисенка відбудеться концерт за участю хору «Хрещатик» (Павло Струць), хору ім. Платона Майбороди Національної радіокомпанії України (Юлія Ткач), жіночого хору Інституту музики імені Р. М. Глієра та Націонльного ансамблю солістів України «Київська камерата». Як зазначають організатори заходу, у ролі соліста на концерті виступить польський саксофоніст Ришард Золодзієвський.

Цікавий блок фестивалю пропонують симфонічні концерти. Так, у залі філармонії 29 травня виступить Національний симфонічний оркестр України під проводом Наталі Пономарчук, 30 травня – симфонічний оркестр Національної філармонії України представить під орудою Віталія Протасова.

Також 30 травня у храмі святого Василя Великого (Вознесенський узвіз, 7) відбудеться концерт, у якому візьмуть участь муніципальний камерний хор «Київ» під орудою Миколи Гобдича, хор «Anima» Київського національного університету культури і мистецтв (диригент – Наталія Кречко), жіночий хор «Павана» Інституту мистецтв Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова (диригент – Людмила Байда).

Завершиться фестиваль 31 травня концертом у Національній філармонії України, на якому будуть представлені світові прем’єри: Національний одеський філармонійний оркестр на чолі з художнім керівником та головним диригентом Хобартом Ерлом разом із видатними австрійськими солістами Райнером Кюбльбеком (концертмейстер групи труб Віденського симфонічного оркестру) та Дітмаром Кюбльбеком (концертмейстер групи тромбонів Віденського філармонійного оркестру) виконають подвійний концерт для труби та тромбона з оркестром Райнхарда Зюсса (Австрія). Також запланований виступ однієї з найяскравіших світових арфісток сьогодення Йоланди Кондонасіс (США) з оркестром «Morpheus» зі спеціально написаним для неї концертом для арфи американського композитора Лорена Кайзера (світова прем’єра).

версія для друку