українська російська англійська
Держспоживінспекція закликає дотримуватися правил запобігання виникнення харчових отруєнь
23.05.2013 | 11:40
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

Розпочинається довгоочікувана пора літнього відпочинку. Проте, саме у цей період необхідно більш уважніше ставитися до вибору продуктів харчування, які ви купуєте. Недбалість виробників, реалізаторів, яку ми виявляємо під час перевірок, не нівелює ваше, шановні споживачі, обережне та шанобливе ставлення до самих себе. Адже потрібно пам’ятати: все, що ви купуєте для своєї сім’ї на ринках чи супермаркетах, потрібно дуже уважно перевіряти, вимагати у продавців відповідні сертифікати якості та звертати особливу увагу на терміни придатності продуктів, а також умови зберігання.

Щоб запобігти виникненню харчових отруєнь дотримуйтесь таких правил:

-       не купуйте м’ясо, якщо відсутнє клеймо про його ветеринарно-санітарний огляд;

-       обов’язково звертайте увагу на термін реалізації швидкопсувної продукції (особливо молока);

-       старанно мийте овочі;

-       не пробуйте з лотків фрукти і ягоди, як припрошує продавець;

-       уникайте фаст-фудів, навіть, якщо для їх приготування використовують продукти найвищого ґатунку; вони все одно не можуть зберігатися більше 2-3 годин при температурі вищій +5С;

-       уникайте придорожніх кафе та місць несанкціонованої торгівлі;

-       уникайте продуктів, які продають під відкритим небом (пиріжки , булочки, варена кукурудза й особливо морепродукти).

  Особливо уважно, у літній період, необхідно підходити до вибору продуктів харчування для наших діточок, а саме: перед вживанням сирих овочів та фруктів, обдавайте їх окропом; продукти для дітей молодшого віку купуйте щодня, на один прийом; не давайте малюкам сиру воду з водопроводу і «випадкових» джерел, а використовуйте для пиття тільки кип’ячену або бутильовану воду.

І останнє, найпростіше, але не менш важливе: завжди перед вживанням їжі старанно мийте руки з милом і привчайте до цього дітей.  Адже  «Життя і здоров’я наших дітей і онуківце найцінніше, що є у нашому світі» - наголошує Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

При виявленні продукції з простроченим терміном реалізації, порушенням правил торгівлі – обов’язково звертайтеся до Держспоживінспекції України та її територіальних органів. Адже, надійний захист прав споживачів та посилення контролю за станом споживчого ринку країни – одна з ключових позицій у питанні покращення життя людей та підняття  рівня їх соціального захисту з боку держави. Саме на цьому сьогодні будує свою роботу Держспоживінспекція України.

Пам’ятайте, шановні споживачі,  ви – головний інвестор на споживчому ринку України  і від вашого вибору залежить прибуток виробника, чи реалізатора.

версія для друку