українська російська англійська
Коментар МЗС України щодо висловлювань Генконсула РФ у Сімферополі
23.05.2013 | 12:18
Прес-служба Міністерства закордонних справ

До МЗС України було викликано старшого радника Посольства РФ в Україні В.Ліхачова, до якого було доведено занепокоєння української сторони у зв’язку з некоректними висловлюваннями Генерального консула РФ в Сімферополі В.В.Андрєєва стосовно представників кримськотатарського народу України.

Представнику Посольства Росії було наголошено, що кримськотатарське населення є невід’ємною складовою частиною багатонаціонального українського суспільства. До цього часу зберігає чинність Угода з питань, пов’язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів, підписана у Бішкеку 9 жовтня 1992 р., яка підписана і ратифікована Росією. Тому МЗС України виходить з того, що офіційна позиція Російської Федерації визначається положеннями зазначеної Угоди, а не думкою російського консульського агента.

У зв’язку з цим, зовнішньополітичним відомством України було висловлено сподівання, що МЗС РФ та російська влада дадуть належну оцінку висловлюванням В.В.Андрєєва, як у частині артикуляції офіційної позиції Росії, так і корегування предмету його професійної діяльності.

 

 

версія для друку