українська російська англійська
Відбувся круглий стіл з обговорення Концепції розвитку національного домену .УКР
23.05.2013 | 14:29
Прес-служба ДЕРЖАВНого АГЕНТСТВа З ПИТАНЬ НАУКИ, ІННОВАЦІЙ Та ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

У Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації відбувся Круглий стіл з обговорення Концепції розвитку  національного домену .УКР, розробленого Українським мережевим інформаційним центром.

28 лютого 2013 року Рада директорів ICANN прийняла рішення про позитивне схвалення заявки УМІЦ стосовно делегування домену верхнього рівня .УКР. Найближчим часом мають бути здійснені заключні процедурні заходи з ICANN, які дозволять розпочати функціонування домену .УКР.

В межах подальших дій спрямованих на початок функціонування домену .УКР і розроблена зазначена Концепція.

Участь у круглому столі прийняли представники адміністраторів доменів .УКР та .UA, Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Антимонопольного комітету, Національної академії правових наук України, Українського союз промисловців та підприємців, Інтернет асоціації України, Ради з конкурентоспроможності індустрії ІКТ, Європейської Бізнес Асоціації, Європейської медіа платформи, інформаційних агентств та ІТ-компаній.

Учасники круглого столу привітали рішення ICANN стосовно делегування домену верхнього рівня .УКР та обговорили загальні засади адміністрування доменів і конкретні пропозиції до тексту положень Проекту Концепції розвитку домену .УКР.

Під час виступів учасниками круглого столу було наголошено про необхідність забезпечення відкритості та прозорості адміністрування домену, забезпечення рівноправного партнерства держави та Інтернет - співтовариства. В ході обговорення були висловлені пропозиції спрямовані на вдосконалення тексту положень проекту Концепції щодо повноважень Координаційної ради, вирішення досудових спорів, забезпечення прав інтелектуальної власності, формування «стоп-листа» та інших принципових питань.

За результатами круглого столу було прийнято рішення в якому зокрема рекомендовано УМІЦ опрацювати висловлені пропозиції до Концепції та оприлюднити результати цього опрацювання.

Матеріали до круглого столу розміщено на веб-сайті агентства за адресою: http://dknii.gov.ua/2010-09-09-12-27-24/2013-04-22-18-36-06.

 

 

версія для друку