українська російська англійська
Найближчим часом буде розпочато регулярне авіаційне сполучення між Україною та Словаччиною
23.05.2013 | 17:33
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Питання співпраці у розвитку інфраструктури і транспорту обговорили сьогодні, 23 травня 2013 року, під час зустрічі у рамках Міжнародного транспортного форуму у Лейпцигу (Німеччина) Міністр інфраструктури України Володимир Козак та перший заступник Міністра транспорту, будівництва та регіонального розвитку Словацької Республіки Ф. Палко.

Зокрема урядовці відзначили необхідність будівництва нового Бескидського тунелю, який є частиною V Критського Міжнародного транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та Росії (Трієст-Любляна-Будапешт-Братислава-Ужгород-Львів). За словами Володимира Козака, реалізація цього проекту найближчим часом є дуже важливою, адже існуючий одноколійний тунель, збудований ще в ХІХ ст., вже не відповідає ні вимогам безпеки, ні вимогам сучасності за пропускною здатністю та експлуатацією. А відтак існують перешкоди для інтеграції транспортної мережі нашої держави із європейською та повноцінного використання транзитного потенціалу України.

Володимир Козак повідомив, що Укрзалізниця вже отримала експертний висновок щодо проекту спорудження нового Бескидського тунелю, яким підтверджено, що уся документація розроблена з дотриманням відповідних вимог до міцності, надійності та довговічності об’єкту будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення; охорони праці; екології; пожежної та технологічної безпеки; енергозбереження та кошторисної вартості. Далі проект буде надіслано на затвердження до Кабінету Міністрів України. Наразі Львівською залізницею виконується комплекс необхідних для наступного будівництва підготовчих.

Крім того, під час зустрічі з Ф. Палком Володимир Козак наголосив на зацікавленості України у повній лібералізації автомобільних вантажних перевезень зі Словаччиною з метою ефективнішого розвитку двосторонньої співпраці.

Міністр також повідомив, що у сфері авіаційного транспорту визначені можливості кожної сторони щодо  призначення авіапідприємств для виконання регулярних рейсів між Україною та Словаччиною. При цьому немає обмежень частот, тож авіапідприємства мають право здійснювати регулярне повітряне сполучення з будь-якого пункту України до будь-якого пункту Словаччини і зворотно. Отже, за словами Володимира Козака, найближчим часом буде розпочато регулярне авіаційне сполучення між нашими країнами.

Інші питання розвитку двосторонньої співпраці у галузі автомобільних, залізничних та комбінованих перевезень між Україною та Словацькою Республікою, розвитку туризму, бізнес- та інвестиційного клімату тощо заплановано обговорити під час наступного засідання Міжурядової словацько-української змішаної комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва.

 

 

версія для друку