українська російська англійська
У Києві стартував чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги
23.05.2013 | 17:43
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У Києві, на Хрещатику, біля будівлі Київської міської державної адміністрації, відбулося урочисте відкриття п’ятого Українського чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги. Цього року чемпіонат має статус міжнародного – в змаганнях беруть участь команди не тільки з України, а й із країн-сусідів: Молдови, Польщі, Литви, Естонії та Словенії.

Виступаючи на церемонії відкриття чемпіонату, Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зауважила, що, за статистикою, щорічно до швидкої звертається кожен третій житель України і кожен п’ятнадцятий  госпіталізується за екстреними показаннями. Всім іншим, хто зателефонував за номером «103», надають допомогу на дому.

«Всім нам відомий давньогрецький міф про перевізника Харона, який переправляє душі померлих через річку забуття до царства мертвих. Коли людині стає погано, Харон це відчуває і відправляється за ним на своєму човні. Але, на щастя, існують не міфологічні, а справжні, живі істоти, які здатні випередити Харона і зробити так, щоб йому довелося повертатися ні з чим. Це ті, хто в будь-яку хвилину, за будь-яких обставин, при будь-якій погоді, вдень чи вночі рятують людські життя. Це ви – герої не міфів, а нашої реальності, які вважають те, що роблять, не героїзмом, а звичайною роботою», – наголосила керівник МОЗ України, звертаючись до учасників змагань.

Останнім часом робота «екстренки» перебуває в центрі особливої уваги як держави, так і всього суспільства, зазначила Міністр. Питання доступної, оперативної та безоплатної екстреної медичної допомоги з повним обсягом першої допомоги та безперешкодною госпіталізацією в профільні стаціонари піднято на національний рівень – ними опікується безпосередньо Президент України Віктор Янукович.

«Мені приємно, що ми з вами як професійне середовище відгукнулися на заклик Президента реформувати охорону здоров'я, і ця реформа акцентувала увагу на зміні нашої з вами роботи, на зміні нашого статусу як соціального, так і медичного. Нам з вами важко долати ці випробування, але ми знаємо, що саме ви – локомотив цих звершень», – заявила Раїса Богатирьова. У цьому контексті Міністр висловила впевненість в тому , що через три-п'ять років працівники сфери екстреної медичної допомоги стоятимуть на п'єдесталі пошани українського суспільства як першопрохідці медичної реформи.

У відкритті чемпіонату також взяли участь Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, заступник Голови КМДА Віктор Корж, голова комісії з питань гуманітарної політики Київради Алла Шлапак, директор департаменту охорони здоров’я КМДА Віталій Мохорєв, головний суддя Українського чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги Арсен Гудима.

Після завершення урочистостей колона «швидких» рушила Хрещатиком до місця проведення змагань – ДП «Санаторний комплекс «Пуща-Озерна» ДУС.

У п’ятому Українському чемпіонаті бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги беруть участь 37 команд: 28 – представники українських державних закладів системи екстреної медичної допомоги, 3 команди приватних медзакладів та п’ять іноземних команд. У складі кожної команди: лікар, 2 фельдшери або медичні сестри та водій.

Мета проведення змагання - підвищити рівень професійної підготовки бригад швидкої допомоги, удосконалити навички при наданні невідкладної допомоги.

 

 

версія для друку