українська російська англійська
В Україні збільшено реалізацію худоби на забій на 7,3%
23.05.2013 | 17:58
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

З початку року українські сільгоспвиробники збільшили реалізацію худоби та птиці на забій на 7,3%. Так, за обсягами зданого найкращі показники демонструють Черкаська, Київська та Дніпропетровська області. Для того ж, щоб зберегти таку позитивну тенденцію, держава виплачує селянам, фермерам і членам кооперативів спеціальну дотацію. Про це під час колегії Міністерства аграрної політики та продовольства, яка відбулася в межах виставки «АГРО-2013», повідомив директор департаменту тваринництва Андрій Гетя.

«Окрім того, що в Україні стабілізувалося та поступово нарощується поголів’я худоби, збільшуються й обсяги її реалізації на забій. Так, з січня по квітень цього року на забійні підприємства було здано на 7,3% більше худоби, ніж за аналогічний період минулого», − зазначив Андрій Гетя.

Лідерами за обсягами здачі стали Черкаська область – 146,1 тисячі тонн, Київська – 106,6 тисячі тонн і Дніпропетровська – 93,1 тисячі тонн. Проте найбільшу динаміку зростання продемонструвала Вінницька область, наростивши на 95,8% обсяги реалізації порівняно з 2012 роком.

На переконання директора департаменту, такій тенденції сприяла виплата державної дотації за здачу на переробні підприємства худоби, яку цьогоріч почали виплачувати селянам, фермерам і членам кооперативів.

«Цього року ми розпочали програму виплати дотацій за здану на переробні підприємства великовагову худобу та свиней. Зокрема, за ВРХ вагою понад 330 кілограмів розмір дотації становитиме 2,50 гривні за кілограм. А за свиней – 1 гривня та 1,50 гривні, залежно від загальної ваги тварини», − наголосив фахівець.

 

 

версія для друку