українська російська англійська
М. Присяжнюк: Виставка "АГРО-2013" демонструє аграрну міць України
24.05.2013 | 09:36
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

22 травня у Києві стартувала найбільша в Україні міжнародна виставка «АГРО-2013», яку відкрив Президент України Віктор Янукович. Він зазначив, що аграрний сектор не тільки годує населення, а й демонструє впевнене зростання. Ця стратегічна галузь економіки у минулому році принесла до бюджету 42 мільярда гривень, зароблені в тому числі й завдяки динамічному експорту продукції АПК. Про це під час колегії Міністерства аграрної політики та продовольства, яка відбулася у рамках виставки «АГРО-2013», повідомив очільник відомства Микола Присяжнюк.

«Про важливість виставки свідчить той факт, що її вже другий рік поспіль відкриває особисто Глава держави. Цьогоріч Віктор Янукович у своєму вітальному слові наголосив на неабиякому значенні аграрного сектору для економіки держави. І недаремно, адже з початку року приріст виробництва сільгосппродукції склав 5%. Також аграрний сектор  дає стабільний дохід у бюджет: у 2011 році – 29 мільярдів гривень, а у 2012-му – 42 мільярда», − зауважив Микола Присяжнюк.

Також Міністр наголосив, що Україна протягом останніх років закріпила за собою статус провідного експортера збіжжя.

«Україна у 2012 році експортувала сільгосппродукції на 18 мільярдів доларів, і у нас є всі можливості, щоб збільшити цю цифру цьогоріч. Так, показово, що країни ЄС стали найбільшим імпортером українського зерна. Також у минулому році Україна вийшла зі своєю сільгосппродукцією на ринок Китаю і посилила свої позиції в Японії та Південній Кореї», − поінформував очільник відомства.

Микола Присяжнюк також зазначив, що на Зерновому форумі, який відбувся вчора у рамках виставки «АГРО-2013», представники ФАО висловили прогноз, що найближчими роками Україна може вийти на друге місцем за обсягом експорту зернових.

версія для друку