українська російська англійська
АМКУ проводить дослідження ринків газопостачання
24.05.2013 | 09:54
ПРЕС-СЛУЖБа АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ

23 травня 2013 року в Антимонопольному комітеті України відбулось засідання круглого столу на тему: «Розвиток конкурентних відносин на ринках, пов’язаних з підключенням об’єктів будівництва до інженерних мереж газопостачання».

Захід відбувся під головуванням заступника Голови Комітету – державного уповноваженого Федора Влада за участю представників Адміністрації Президента України, представників центральних органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості.

Під час круглого столу обговорювались проблемні питання підключення об’єктів замовників до мереж газопостачання, не врегулювання яких створює підґрунтя для зловживання монопольним становищем газорозподільних підприємств.

За словами Федора Влада, чітке нормативно-правове врегулювання процедури приєднання об’єктів будівництва до мереж газопостачання сприятиме посиленню конкуренції на ринках, пов’язаних з підключенням об’єктів будівництва до інженерних мереж газопостачання, що є одним з основоположних факторів стимулювання розвитку Єдиної газотранспортної системи України, малого та середнього бізнесу, підвищення інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності економіки України.

За результатами роботи круглого столу учасниками підтримано позицію Комітету щодо створення міжвідомчої робочої групи для пошуку механізмів  вирішення проблемних питань на цьому ринку, зокрема, внесення пропозицій для оптимізації нормативно-правової бази та забезпечення оперативного обміну інформацією щодо виявлених ознак порушень законодавства у сферах газопостачання.

«Такі спільні зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості у вирішенні проблемних питань на ринках газопостачання забезпечать  розвиток чесної конкуренції та захист прав споживачів у цій сфері», – зазначив Федір Влад.

 

версія для друку