українська російська англійська
Наталія Королевська: Люди повинні отримувати роботу, а не допомогу по безробіттю
24.05.2013 | 10:44
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Необхідно фінансувати не безробіття, а створення нових робочих місць. Про це сказала Міністр соціальної політики України під час візиту до Казахстану, спілкуючись з індивідуальними підприємцями, які відкрили свою справу за рахунок мікрокредитів.

За її словами, в 2012 році в Україні виплати по безробіттю склали 4 млрд. грн., що становило 63% витрат Державної служби зайнятості.

«На ці гроші можна було простимулювати економіку та досягти серйозного ефекту. Тому ми доб'ємося, що служба зайнятості буде фінансувати не безробіття, а створення нових робочих місць. Туди прийшла нова команда, яка буде сповідувати цей принцип. Переконана, ми повинні давати людям, перш за все, «вудку». А «рибу» - тільки тим, хто вудку тримати з тих чи інших причин не може», - сказала вона.

Для цього, за словами Наталії Королевської, буде змінена філософія роботи Державної служби зайнятості. Критеріями ж її роботи повинні стати кількісні показники створення нових робочих місць та скорочення середньої тривалості безробіття як мінімум до 120 днів з нинішніх 160 днів.

«Такий підхід не тільки більш ефективний, але і відповідає настроям у суспільстві. Дві третини українців переконані, що соціальну допомогу мають отримувати непрацездатні громадяни, а допомога ця повинна бути максимально адресною - лише для тих, хто потребує. Для всіх інших держава повинна створювати умови і не заважати», - сказала вона.

Міністр зазначила, що вже зараз застосовуються заходи, щоб у повному обсязі запрацював новий закон про зайнятість. У першу чергу, за словами Наталії Королевської, це стосується легалізації зайнятості.

«Сьогодні в Україні 6 млн. осіб працюють «в тіні», що істотно знижує рівень їх соціального захисту і породжує невпевненість у майбутньому. Інший важливий напрямок - забезпечення умов, щоб роботодавці були зацікавлені створювати нові робочі місця з високою «білою» зарплатою», - сказала вона.

Наталія Королевська відзначила, що в Державну службу зайнятості прийшла нова команда на чолі з Мариною Лазебною, яка зможе впровадити нову ідеологію роботи, помінявши фактичне фінансування безробіття на ефективну політику стимулювання зайнятості.

 

 

 

 

версія для друку