українська російська англійська
Представники України увійдуть до наукової та індустріальної рад російського інноваційного центру "Сколково"
24.05.2013 | 15:43
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Представники України увійдуть до наукової та індустріальної рад російського інноваційного центру "Сколково".

Такої згоди було досягнуто у п'ятницю під час зустрічі Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з делегацією фонду "Сколково".

"У наукової ради достатньо кваліфікації, щоб обирати проекти, які є найбільш ефективними для економіки України та Росії. У зв'язку з цим ми пропонуємо представникам України увійти до наукової та індустріальної ради", - сказав віце-президент російської академії наук Жорес Алферов.

Він зауважив, що "Сколково" має гарний досвід комерціалізації проектів. Академік наголосив, що на сьогодні вкрай важливо розвивати вітчизняне виробництво за рахунок власних технологій і фактично відвойовувати внутрішні ринки, "не наздоганяючи, а випереджаючи розвинені країни".

У свою чергу Микола Азаров назвав головним завданням перетворювати відкриття на технології, а передові технології – на бізнес. "Інноваційні технології мають стати основою економіки, а не зерно і метал", - наголосив він.

Прем'єр нагадав, що Уряд багато зробив у напрямку залучення в Україну передових світових технологій та розвитку власних. Зокрема, додав він, цьому сприяють норми Податкового кодексу, які звільняють від оподаткування гроші для модернізації виробництв.

"Сколково" - це не територія, а ідеологія. Для нас надзвичайно важливо, як реалізувати в Україні цю ідеологію. А тому нам необхідно разом працювати. Наука не має меж. І найголовніше, що українська і російська науки дуже тісно пов'язані", - сказав Глава Уряду.

Жорес Алферов нагадав, що він часто цитує слова Миколи Азарова з їхньої зустрічі про те, що "ВВП на душу населення не можна підняти за рахунок збільшення виробництва зерна і металу, а тільки за рахунок запровадження інноваційних технологій".

"Сколково"  - науково-технологічний інноваційний комплекс у Москві з розробки та комерціалізації нових технологій, перше в пострадянський час у Росії споруджуване "з нуля" наукомісто. У комплексі забезпечені особливі економічні умови для компаній, що працюють у пріоритетних галузях модернізації економіки Росії: телекомунікації та космос, біомедичні технології, енергоефективність, інформаційні технології, а також ядерні технології.

 

версія для друку