українська російська англійська
Аграріям збільшили оплату за зерно, закуплене за форвардними контрактами
24.05.2013 | 16:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні працюють над розширенням фінансових стимулів для вітчизняних виробників зерна. Так, з травня цього року ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» суттєво збільшила розмір попередньої оплати за форвардними контрактами.  Зокрема, аграрії отримують не 700 гривень, а 1000 гривень за тонну зерна. Таке рішення прийняли у Корпорації, аби збільшити фінансування сільгоспвиробників на етапі вирощування врожаю, а також залучити ще більше аграріїв до участі у програмі форвардних закупівель.

Відповідно, загальні умови форвардної програми Корпорації стають більш привабливими й вигідними.

Так, зі слів заступника голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Роберта Бровді, кошти, які отримують аграрії під майбутній урожай, не прив'язані до певних статей видатків і термінів освоєння. Тому їх можна використовувати на різних стадіях − від сівби до збирання зернових.

Що ж до виконання форвардної програми Корпорації, то наразі на стадії опрацювання й узгодження знаходиться понад 500 заявок від сільгоспвиробників усіх областей України на поставку близько 800 тисяч тонн пшениці та кукурудзи майбутнього врожаю. Найбільш активні у цій форвардній програмі аграрії Кіровоградської, Полтавської, Чернігівської, Харківської, Дніпропетровської та Вінницької областей. Із заявленого обсягу вже укладено й профінансовано 293 форвардних контракти щодо поставки 467 тисяч тонн  зерна на суму попередньої оплати 357,5 мільйона гривень.

 

версія для друку