українська російська англійська
У Мінагрополітики працюють над збільшенням споживання молока
24.05.2013 | 15:55
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні необхідно збільшувати споживання молока і молочних продуктів. Сприятимуть цьому започатковані державні програми підтримки галузі тваринництва. Вони вже дали позитивні результати – в країні збільшилося виробництво молока і молочних продуктів, а також стабілізувалося поголів’я ВРХ. Збільшити ж споживання молока має і реалізація проекту «Три молочні продукти на день». Про це йшлося на круглому столі на тему «Сучасний стан виробництва молокопродуктів і перспективи збільшення їх споживання», який відбувся в рамках XXV Міжнародної агропромислової виставки «Агро - 2013».

На заході розглядали шляхи підвищення споживання молока та молочних продуктів, проблеми дефіциту молока в харчуванні школярів, перспективи реалізації проекту «Три молочні продукти на день», а також потенціал регіонів до збільшення виробництва та споживання молокопродуктів.

В обговорені цих питань взяли участь представники Мінагрополітики, центральних і місцевих органів виконавчої влади, професійних громадських організацій на ринку молока, наукових установ НААН України та провідних молокопереробних підприємств.

Так, у ході круглого столу учасники дійшли висновку, що в Україні необхідно активізувати роботу над створенням фермерських господарств, які б допомогли покращити якість молочної сировини, що надходить на переробні підприємства. Разом з тим, як зазначив директор Департаменту продовольства Мінагрополітики Олександр Куць, відомство започаткувало ряд дієвих програм, які вже почали давати позитивні результати. Зокрема, в Україні стабілізувалося поголів’я ВРХ і зросло виробництво молока як у сільгосппідприємств, так і у господарствах населення.

«Компенсація вартості доїльних установок для господарств, де утримується понад 3 корови, з одного боку стимулює дрібних виробників до укрупнення, а з іншого покращує якість виробленого молока, що в свою чергу дозволяє виробнику отримувати за нього вищу ціну», - зазначив Олександр Куць.

Учасники круглого столу також зазначили, що реалізація заходів, спрямованих на стимулювання споживання молока та молочних продуктів в шкільних закладах, зокрема завдяки проекту «Три молочні продукти на день», дозволить збільшити обсяги виробництва молочної продукції, підвищити рівень її споживання та сприятиме покращенню стану здоров'я громадян. А завдяки зростанню промислового виробництва та переробки молока відбудеться створення нових робочих місць і збільшення відрахувань до Державного бюджету.

версія для друку