українська російська англійська
На Рівненщині осучаснюють мережу клубних закладів у сільській місцевості
24.05.2013 | 16:40
Рівненська ОДА

Молодь із села Малий Мидськ Костопільського району на Рівненщині, а також сусідніх населених пунктів відтепер має сучасний будинок культури. Адже приміщення, котре було занедбаним більше 20 років, капітально відремонтували. Зокрема, в закладі замінили покрівлю, реставрували фасад, поставили нові вікна та двері. Подбали й про краще освітлення закладу, використовуючи енергозберігаючі лампи. Осучаснили також бібліотеку, танцювальну та концертні зали. В них, зокрема, реставрували стелю та підлогу, а для сцени закупили декорації. Тим часом, аби заклад мав повноцінну бібліотеку, місцева влада провела всерайонну толоку зі збору книг. Наразі в будинку культури діють різноманітні гуртки, серед яких вокальний, драматичний та хореографічний. Крім цього, працівники закладу постійно влаштовують культурно-розважальні та спортивні заходи. Також в Малому Мидську планують відкрити філію дитячої школи мистецтв.

У цілому на реставрацію будинку культури спрямували більше 170 тисяч гривень. Зокрема, завдяки перемозі у всеукраїнському конкурсі територіальних громад проект «Сучасний будинок культури – шлях до збереження культурної спадщини громади» отримав 100 тисяч гривень із державного бюджету. 49 тисяч гривень виділили із районного бюджету, 11 тисяч профінансували із сільської казни, решту коштів надали місцеві спонсори.

Тим часом на Рівненщині дбають про розширення мережі культурно-дозвіллєвих комплексів, повідомили в управлінні культури і туризму облдержадміністрації. Зокрема, за останні декілька років низку клубних закладів відкрили у селах Березнівського, Корецького та Сарненського районів. Окрім того, у населених пунктах Березнівського, Дубенського, Зарічненського, Костопільського та Сарненського районів проводилися роботи з їх реконструкції. Загалом у сільській місцевості працює 499 бібліотек, 630 клубних закладів, 13 шкіл естетичного виховання.

 

версія для друку