українська російська англійська
Виїзне засідання Громадської ради при Держархбудінспекції відбулося у Вінниці
24.05.2013 | 16:44
Прес-служба Державної архівно-будівельної інспекції

Виїзне засідання Громадської ради при Держархбудінспекції України пройшло у Вінниці. Одним з основних питань, яке обговорювалось, було створення безперешкодного середовища для людей з інвалідністю. У рамках засідання члени громадської ради і всі запрошені відвідали декілька об’єктів, оглянувши їх стосовно забезпечення питань доступності, зокрема і збудований із дотриманням європейських норм і правил Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс», подібних якому, за думкою експертів, у державі більше немає. У ході відвідання Центру членами Громадської ради, які представляють інтереси громадських організацій інвалідів «Група активної реабілітації» та «Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів», керівництву центру висловлені практичні поради щодо вдосконалення роботи центру для маломобільних груп населення.

Враховуючи наявність у державі біля 2,7 млн. осіб з інвалідністю, великої кількості інших маломобільних громадян, члени Громадської ради відзначили велику соціальну значимість створення в суспільстві умов щодо забезпечення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Вимоги державних будівельних норм поширюються на проектування та реконструкцію цивільних (житлових та громадських) будинків та споруд, функціонально-планувальні елементи будинків і споруд, їхні земельні ділянки, а також на вхідні вузли, комунікації, шляхи евакуації, приміщення (зони) проживання, обслуговування і робочі місця, а також їх інформаційне та інженерне обладнання.

Територіальними органами Держаної архітектурно-будівельної інспекції України здійснюється постійний контроль за виконанням передбачених заходів доступності на таких етапах надання дозволу на виконання будівельних робіт; будівництва нових об’єктів житлового і громадського призначення, реконструкції та капітального ремонту існуючих об’єктів житлового і громадського призначення та прийняття закінчених будівництвом об’єктів в експлуатацію.

Як зазначив Голова громадської ради при Держархбудінспекції України Михайло Голубничий: «Незважаючи на постійне вдосконалення нормативно-правової бази у будівельній галузі, ще залишаються питання, які не враховано, саме у контексті створення безперешкодного доступу для людей з інвалідністю. Контроль за створенням безперешкодного доступу повинен розпочинатися з вихідних даних на проектування об’єкта та його експертизи. Врахування у законодавстві цих моментів значно посилить ефективність архітектурно-будівельного контролю».

Запропоновано проведення серії тематичних семінарів з питань доступності у територіальних органах Держархбудінспекції України, а також планується врахувати у роботі Держархбудінспекції України та її територіальних органів досвід громадських організацій інвалідів у питаннях створення безперешкодного середовища для мало мобільних груп населення.

версія для друку