українська російська англійська
На Дніпропетровщині в усіх районах та містах обласного підпорядкування відкрито центри слов'янської писемності і культури
27.05.2013 | 09:26
Дніпропетровська ОДА

Одне із важливих завдань Президента України Віктора Януковича – це забезпечення рівного доступу всіх жителів України до культурних послуг. На Дніпропетровщині до Дня слов’янської писемності в усіх районах та містах обласного підпорядкування відкрито центри слов’янської писемності і культури. Центри створені на базі бібліотек. Вони сприятимуть збереженню та зміцненню духовних цінностей слов’янських народів та дозволять кожному ознайомитися з кращими зразками самобутніх слов’янських культур.

У кожному центрі зібрано близько 30 тисяч книг слов’янськими мовами: білоруською, болгарською, македонською, польською, російською, русинською,  сербською, словацькою, словенською, старослов'янською, українською, хорватською, церковнослов'янською, чеською.

Центри комплектуються електронними книгами, колекціями аудіо-курсів та аудіо-книг польською, хорватською, російською, чеською, болгарською мовами.

«Сьогодні Дніпропетровщина продовжує справу розвитку культури і науки, яка була розпочата Кирилом і Мефодієм більше тисячі років тому. Освіта - це основа розвитку націй і держав. У рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти» в містах і районах області відкриваються нові дитячі садки, школи та навчально-виховні комплекси, розширюється мережа позашкільних навчальних закладів. Створення Центрів слов’янської писемності та культури – це важлива складова освітнього процесу Дніпропетровщини. Тут кожен бажаючий зможе ознайомитися з кращими зразками слов’янських культур та мов», - зазначає керівник Дніпропетровського регіону Дмитро Колєсніков.

Метою та завданням центру є  створення умов для збереження, відродження, розвитку і популяризації  самобутніх слов'янських культур та культурних і духовних цінностей слов'янських народів, підтримка вивчення слов'янських мов, створення умов для функціонування груп з вивчення слов'янських мов та самостійних занять мешканців міста, популяризації традицій, звичаїв, ремесел та народної творчості слов'ян, заохочуючи до цього самодіяльні колективи, народних майстрів та представників національних меншин міста та області, сприяння зростанню культурного рівня мешканців міста.

«Більше тисячі років слов'янські народи об'єднані знаками і символами. У нас подібне сприйняття світу. І нехай той фундамент, який нас об'єднує, завжди буде міцним і надійним», - наголосив Дмитро Колєсніков.

Він зазначив, що на території області активно працюють слов'янські національно-культурні центри, які сприяють гармонійному розвитку наших народів. Це Польські центри при Митній та Гірничій академіях, «Російський центр» при обласній бібліотеці, центр польської культури ім. Кароля Войтили та Товариство ім. Шопена в Україні, товариство «Білоруси Придніпров'я».

 

версія для друку