українська російська англійська
Мінагрополітики планує збільшити імпортозаміщення сільгосптехніки до 60%
27.05.2013 | 15:47
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Вітчизняні сільгоспвиробники мають бути забезпечені сучасною сільськогосподарською технікою, у тому числі вітчизняного виробництва. Міністерство аграрної політики та продовольства надає фінансову допомогу, аби заохотити аграріїв купувати сільгосптехніку, зроблену в Україні. Для цього працюють програми фінансового лізингу, що роблять техніку доступною не тільки для великих підприємств, а й для малих і середніх сільгоспвиробників. Завдяки державній підтримці, спрямованій на підвищення конкурентоспроможності вітчизняної техніки, у відомстві планують збільшити імпортозаміщення до 60%. Про це йшлося на нараді з питань розвитку інженерно-технічного забезпечення АПК та сільськогосподарського машинобудування, яка відбулася в межах виставки «АГРО-2013».

«Одним із пріоритетів роботи Мінагрополітики є надання державної фінансової підтримки для придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. Це дає змогу сформувати сучасну техніко-технологічну базу агропромислових підприємств. Водночас,  завдяки державній підтримці галузі сільгоспмашинобудування, ми плануємо в наступні 5 років збільшити імпортозаміщення до 60%, за нинішньої складової у 20%», − зазначив директор департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Мінагрополітики Олександр Григорович.

За словами фахівця, Міністерство реалізує низку інвестиційних проектів з виробництва зернозбиральних комбайнів, сучасних тракторів та створення потужностей для виробництва широкозахватних посівних комплексів та технологічного переоснащення діючого парку обладнання.

Директор департаменту також зазначив, що основний обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в Україні припадає на фермерські, особисті селянські господарства та кооперативи. Тож завдання відомства − створити всі умови для того, щоб  сільгосптехніка стала доступною для малих та середніх сільгоспвиробників.

Нагадаємо, раніше Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк повідомляв, що держава спрямує свою підтримку для придбання сільгосптехніки саме на дрібних, середніх сільгоспвиробників і кооперативи. Окрім запровадження механізму лізингу техніки, держава компенсує відсоткові ставки за кредитами аграріїв для закупівлі необхідних сільгоспмашин.

Також Микола Присяжнюк зазначив, що завдяки реалізації Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки будуть удосконалені умови фінансового лізингу для придбання аграріями 4 тисяч сільгоспмашин щорічно.

 

версія для друку