українська російська англійська
Держінвестпроект: Відкрито фінансування для створення Черкаського регіонального перинатального центру
28.05.2013 | 09:33
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

27 травня 2013 року відбулося засідання Експертної комісії з реалізації Національного проекту «Нове життя» щодо відкриття фінансування для створення Черкаського перинатального центру.

«Сьогодні ми почули цифри та факти, які переконливо доводять, що Черкаська область готова до початку реалізації Національного проекту «Нове життя». Перинатальний центр в Черкасах планується відкрити для пацієнтів на початку 2014 року», повідомив  Віктор Сірман, керівник Нацпроекту «Нове життя».

Під час засідання члени комісії заслухали Брожик Володимира Леонідовича, директора Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА, який зазначив, що відкриття власного перинатального центу дозволить області суттєво покращити як демографічні, так і соціальні, і економічні показники. Ми очікуємо, що на 30% вдасться зменшити рівень перинатальної смертності, значно покращити репродуктивне здоров’я населення, забезпечити більш ефективне використання коштів тощо.

Голова Експертної комісії та Перший заступник Голови Держінвестпроекту України Микола Михайлович Стеблинський підкреслив, що Черкаський район має досить непогані, в порівнянні з усією Україною, показники народжуваності. «Відкриття перинатального центру  дозволить області не тільки забезпечити позитивну динаміку приросту населення але й підвищити якість та доступність перинатальної допомоги населенню», - зазначив він.

У засіданні комісії також взяли участь: Гусєв Ю.В. – керівник Департаменту Національних проектів; Панамарчук О.О. - начальник Управління фінансово-економічного забезпечення та обліку Держінвестпроекту України; Бахмат Ю.О. – заступник директора департаменту – начальник відділу нормативно правової роботи Юридичного департаменту Держінвестпроекту, Камінський В.В. - головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності акушерство і гінекологія та представники черкаської ОДА.

Довідково

Національний проект "Нове життя" реалізує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України. Проект отримав статус «Національного проекту» 25 серпня 2010 року на засіданні Комітету з економічних реформ проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства». Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» запроваджений з ініціативи Президента України Віктора Януковича і реалізується під контролем Глави держави заради досягнення Цілей розвитку Тисячоліття, озвучених Президентом України на Саміті ООН 2010 року: покращення демографічної ситуації в Україні, зниження материнської, малюкової захворюваності, інвалідності та смертності шляхом підвищення рівня якості та доступності висококваліфікованої медичної допомоги матерям і дітям якості та доступності висококваліфікованої медичної допомоги матерям і дітям.

версія для друку