українська російська англійська
У Києві відкрито пам'ятник "Захисникам кордонів Вітчизни"
28.05.2013 | 11:56
Прес-служба ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

28 травня, у День прикордонника, Президент України Віктор Янукович відкрив пам’ятник «Захисникам кордонів Вітчизни» та Алею прикордонної слави. Захід відбувся у парку культури та відпочинку «Перемога», що в Дніпровському районі Києва. Під час свого виступу Віктор Янукович заявив, що комплексна розбудова системи охорони державного кордону, запровадження новітніх технологій та висока культура прикордонного контролю і надалі забезпечуватимуть належний рівень національної безпеки, законності та правопорядку. Він привітав усіх прикордонників з професійним святом та вручив державні нагороди.

Пам’ятник знак «Захисникам кордонів Вітчизни» та Алею прикордонників було встановлено й облаштовано за ініціативи ветеранів-прикордонників, громадських організацій та Колегії Держприкордонслужби. Об’єкти є об’єднувальними символами для усіх поколінь прикордонників, виявом щирої поваги прикордонників сьогодення до ветеранів і усіх тих, хто присвятив своє життя благородній справі охорони державного кордону.

Основою пам’ятника «Захисникам кордонів Вітчизни» є скульптура воїна-прикордонника заввишки 2,7 метри. Разом із постаментом композиція сягає 5,7 метрів. Загальна вага пам’ятника – біля 2 тонн. Автори композиції: скульптори Іван Мельничук та Василь Білей.

Пам’ятник створювався з урахуванням форми одягу, затвердженої нині в Державній прикордонній службі. Фінансування об’єктів здійснювалося за рахунок благодійних внесків людей, не байдужих до пам’яті та подвигів воїнів-прикордонників, а також громадських організацій.  

Упродовж останніх десяти років Державна прикордонна служба впевнено розвивається за стандартами сучасної правоохоронної структури європейського зразка. Відомство першим у державі перейшло на комплектування підрозділів виключно військовослужбовцями за контрактом, активно впроваджує систему інтегрованого управління кордонами, оснащує персонал новітньою технікою та обладнанням, оновлює корабельно-катерний склад та авіаційний парк, на високому рівні вирішує соціальні питання персоналу. Все це дозволило у кілька разів підвищити ефективність організації підрозділів та результати оперативно-службової діяльності. Лише з початку 2013 року на державному кордоні України було оформлено понад 30 мільйонів осіб та 7,4 мільйона транспортних засобів. Співробітниками Держприкордонслужби вилучено контрабандних товарів на загальну суму більше 70 мільйонів гривень, 400 одиниць зброї та близько 6,3 тисячі боєприпасів, 33 кілограми наркотиків, майже 450 транспортних засобів, які використовували для протиправної діяльності, або незаконно везли через кордон. За незаконне перетинання кордону та порушення правил перебування в Україні затримано 540 незаконних мігрантів, ще понад 1400 потенційним незаконним мігрантам відмовлено у в’їзді в Україну.

 

версія для друку