українська російська англійська
Екологічні питання лишаються пріоритетними для Дніпропетровщини
28.05.2013 | 17:50
Дніпропетровська ОДА

Дніпропетровська область – регіон найвищої промислової концентрації. Саме тому особлива увага на Дніпропетровщині приділяється питанням екології. Цього року буде продовжена реалізація екологічних програм потужних промислових міст, проекти з підвищення якості водопостачання та ін. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков під час прес-конференції «Дніпропетровщина – регіон-лідер, регіон можливостей».

Дмитро Колєсніков зазначив, що реалізація екологічних програм – це одне з головних завдань обласної влади.

Серед пріоритетних проектів - продовження реконструкції Аульського водоводу. Вже закінчено другий етап - модернізовано 18 з 24-х фільтрів. Це перша реконструкція за 50 років роботи водоводу. Вже на даному етапі суттєво покращено якість питної води для 2-х мільйонів жителів регіону.

На Карачунівському водопровідному комплексі (Кривий Ріг) розпочався останній, третій, етап реконструкції. У його рамках передбачено створення оборотних систем повторного використання промивних вод. Це дозволить припинити скидання забрудненої води в річку Інгулець і Карачуновське водосховище. Продовжиться установка систем доочистки води в дитячих садочках, школах та лікарнях.

Проводиться робота з організації системи моніторингу техногенної частини земної кори і попередження надзвичайних ситуацій у Кривбасі.

«Кабінет Міністрів затвердив Концепцію Держпрограми з дослідження стану Криворізького залізорудного басейну. На її основі розроблять Державну програму, згідно з якою  впродовж трьох років буде проводитись системний моніторинг та попереджатись виникнення надзвичайних ситуацій»,- підкреслив керівник регіону Дмитро Колєсніков.

Нагадаємо, про Концепцію держпрограми з дослідження стану Криворізького залізорудного басейну йшлося під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань екології, яке відбулося у Кривому Розі 13 березня цього року.

Голова ОДА наголосив, що до екологічної стратегії регіону також входить забезпечення радіаційного і соціального захисту населення в районах видобутку та переробки уранової сировини. Ця програма особливо важлива для Жовтих Вод та Дніпродзержинська. Зокрема, у Жовтих Водах вже побудований будинок на 79 квартир, в який переселили жителів із радіаційно-забрудненого житла. Вилучено та направлено в спеціалізовані сховища всі 100% джерел іонізуючого випромінювання, у всіх школах і дошкільних установах міста ведуться протирадонові заходи (наприклад, вимірювання радіоактивного фону), очищені всі найбільш забруднені ділянки міста загальною площею понад 6 га, а також побудований і введений в експлуатацію новий сучасний полігон твердих побутових відходів. У 2013 році на подальшу реалізацію програми передбачено 14,3 млн. грн.

версія для друку