українська російська англійська
Голова Держспоживінспекції України С. Орєхов відвідав Львів з робочою поїздкою
28.05.2013 | 17:04
Прес-служба Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів

27-28 травня Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов з робочою поїздкою відвідав м. Львів, де взяв участь у зустрічі з активом області та представниками бізнесу. 

Мета поїздки – ознайомитися з проблемними питаннями захисту прав споживачів, які є в регіоні, обговорити їх з обласною та міською владою і, звісно, з самими підприємцями та представниками громадськості.

«Я переконаний, що спільні зусилля учасників зібрання забезпечать виконання завдання Президента та Прем’єр-міністра України стосовно покращення якості життя народу нашої держави», - зазначив Сергій Орєхов.

На даний час удосконалення захисту прав споживачів належить до пріоритетних напрямків здійснення реформ в Україні, які визначені у запропонованій Президентом Програмі економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Удосконалення захисту прав споживачів – одне із завдань пріоритету «Поліпшення бізнес-клімату й залучення інвестицій» у розділі «Дерегуляція й розвиток підприємництва».

Голова Держспоживінспекції України звернувся до керівників області, міст та районів з проханням розглянути можливість забезпечення кожного районного центру фахівцем із захисту прав споживачів. Адже, недостатня чисельність працівників територіальних органів у справах захисту прав споживачів відчувається не лише в сільській місцевості, а й навіть у містах.

Разом з тим, розвиток і зміцнення споживчої політики в регіонах має здійснюватися на основі комплексного підходу. «Практичну реалізацію цього я бачу в розробленні регіональних програм, які забезпечать об'єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, територіального органу Держспоживінспекції України та громадських організацій.

У нас багато спільних напрямів роботи. У першу чергу, це якість енерго- чи газопостачання, стан житлових приміщень, контроль якості споживчого ринку та інше. Зараз настає пора літніх канікул, і нам треба забезпечити належний рівень роботи дитячих оздоровчих закладів. Великі надії ми покладаємо на допомогу обласних державних адміністрацій в питаннях консультативної роботи в регіонах, надання юридичної допомоги громадянам та навчання споживачів»,- зауважив Сергій Орєхов.

У підсумку учасники зібрання зійшлися на тому, що необхідно напрацьовувати методи вирішення зазначених проблем і забезпечувати на високому рівні баланс інтересів між головними учасниками ринкових відносин: держава-бізнес-споживач.

Ні у кого не викликає сумнівів той факт, що сильна споживча політика - це не лише захищений споживач, але і грамотний продавець. Взаємна повага і довіра, яка виражається  з боку бізнесу – у введенні на ринок пропозиції якісної та безпечної продукції, а з боку споживача - у збільшенні попиту на цю продукцію,  вигідна всім. У тому числі і державі, яка отримає додаткові доходи до бюджетів усіх рівнів й зможе фінансово підтримати бізнес.

«Ми відкриті для співпраці в будь-якій зручній формі: семінари, наради, роз'яснення, консультації, круглі столи. Сьогодні я мав можливість поспілкуватися як із представниками бізнесу, так із представниками інститутів громадянського суспільства. Переконаний, що такий формат буде корисним і для Інспекції, і для місцевої влади, і, головне – для самих підприємців і споживачів», - підсумував Сергій Орєхов.

 

 

 

версія для друку