українська російська англійська
Відкрито фінансування для створення Черкаського обласного перинатального центру
29.05.2013 | 11:53
ЧЕРКАСЬКА ОДА

Днями під головуванням керівника Експертної комісії з реалізації національного проекту «Нове життя», першого заступника голови Держінвестпроекту України Миколи Стеблинського та керівника національного проекту «Нове життя» Віктора Сірмана було проведено засідання щодо відкриття фінансування для створення Черкаського обласного перинатального центру. У заході взяли участь заступник голови Черкаської облдержадміністрації Тетяна Прітченко, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Брожик та в.о. начальника головного управління капітального будівництва Олександр Печиборщ.

У ході засідання Володимир Брожик повідомив, що існуюче відділення екстрагенітальної патології обласної лікарні, яке виконує функцію надання акушерсько-гінекологічної допомоги ІІІ рівня, розраховане на 30 ліжок і може забезпечити пологорозрішення не більше 700 пологів на рік. Спеціалізовану акушерсько-гінекологічну допомогу II рівня жіночому населенню районів у певній мірі надають пологові будинки міст Черкаси та  Умань. Так, необхідним є створення Черкаського обласного перинатального центру.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.11.2012 № 920-р «Про затвердження плану заходів з реалізації у 2012 році національного проекту «Нове життя» – нова якість охорони материнства та дитинства» будівництво закладу заплановано на 2013 рік. Загальна сума фінансування Центру становить 77,7 млн. грн., із них з обласного бюджету виділено вже 7,5 млн. грн.

Очікується, що на 30% вдасться зменшити рівень перинатальної смертності, значно покращити репродуктивне здоров’я населення, забезпечити більш ефективне використання коштів.

Керівник національного проекту «Нове життя» Віктор Сірман відзначив: «Черкаська область готова до початку реалізації національного проекту «Нове життя». Тому перинатальний центр у Черкасах планується відкрити для пацієнтів на початку 2014 року».

Опісля всі учасники засідання прийняли одноголосне рішення про відкриття фінансування перинатального центру на Черкащині.

 

версія для друку