українська російська англійська
МОЗ: Питання безпеки працівників екстреної медичної допомоги вирішуватиметься на законодавчому рівні
29.05.2013 | 15:20
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Питання безпеки працівників екстреної медичної допомоги вирішуватиметься на законодавчому рівні. Про це заявив заступник Міністра охорони здоров'я України Роман Богачев під час наради з питань організації безпеки працівників екстреної медичної допомоги, яка відбулась у Запоріжжі. Також у нараді взяли участь заступник голови Запорізької облдержадміністрації Андрій Запорожченко, директор департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Віталій Казека, керівники медичних закладів області та представники профспілок лікарів швидкої медичної допомоги.

Нагадаємо, що 24 травня 2013 року психічно хворий житель Запоріжжя  викликав бригаду «швидкої», а коли медики прибули на місце, напав на них з кислотою та побутовим льодорубом. У результаті загинула 29-річна вагітна фельдшерка, яка пропрацювала на «швидкій» дев’ять років, а лікар-кардіолог та другий фельдшер потрапили до лікарні.

«На превеликий жаль, приводом для нашої зустрічі стала трагічна ситуація. Нам необхідно зробити висновки, адже ми не просто люди, які працюють в одній галузі «від дзвінка до дзвінка», ми справжнє співтовариство, яке чує одне одного та допомагає в біді», - сказав Роман Богачев. Також він зауважив, що дуже вдячний голові незалежної профспілки лікарів швидкої допомоги Запорізької області Анатолію Сидоренку за конструктивні пропозиції, які Міністерство охорони здоров'я України намагатиметься повністю реалізувати. «До вирішення цієї проблеми слід підходити комплексно: необхідно залучати правоохоронні органи та народних депутатів, вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи і створення безпечних умов праці у екстреній медичній допомозі в цілому», - зазначив заступник Міністра.

У свою чергу голова незалежної профспілки лікарів швидкої допомоги Анатолій Сидоренко розповів, що «для збереження здоров’я та життя медиків необхідно організовувати тренінги з психоаналізу, заняття з рукопашного бою,  консультації з представниками правоохоронних органів». «Дуже важливо забезпечити автомобілі швидкої допомоги «тривожними кнопками», а для того, щоб допомога прибувала оперативно, доцільно укласти угоди з охоронними фірмами, які б страхували міліцію, якщо вона не встигає прибути за викликом», - зазначив Анатолій Сидоренко.

Після наради Роман Богачев та Андрій Запорожченко відвідали постраждалих колег, які проходять курс лікування в опіковому відділенні міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. Заступник Міністра висловив співчуття родині загиблої Марини Солоніної від імені Міністра охорони здоров'я України та усього колективу відомства.

версія для друку