українська російська англійська
Учасники проекту "Вікінг" вважають перспективним подовження маршруту поїзда в напрямку Туреччини, Болгарії та Грузії
29.05.2013 | 16:10
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Поїзд  комбінованого транспорту «Вікінг» демонструє ефективність мультимодальних перевезень у напрямку Чорне – Балтійське море. На цьому наголосили учасники Форуму «10-річний досвід роботи поїзда «Вікінг»: основа для створення міжнародного транспортного коридору Балтійське море – Чорне море». Форум проходить 29 травня в Одесі в рамках міжнародного транспортного тижня.

За період свого 10-річного регулярного курсування поїзда «Вікінг» територією України перевезено 54,9 тис. контейнерів TEU і 539 автопоїздів. Cьогодні поїзд комбінованого транспорту «Вікінг» відправляється з українських станцій Чорноморського регіону тричі на тиждень: по понеділках, середах та п’ятницях за встановленим графіком руху, незалежно від кількості вагонів у складі поїзда. Основні вантажі у складі поїзда «Вікінг» у напрямку України – це електроприлади, машинне обладнання, вироби з латексу, ковдри, трактори, волокно акрилове, поліетилен, а у напрямку Білорусі та Литви – каучук, мінеральна вода, алкогольні напої та ін.

Подовження маршруту поїзда «Вікінг» у напрямку Туреччини, Болгарії, Грузії, з подальшою перспективою до Азербайджану і через Каспійське море до Казахстану дозволить збільшити обсяг перевезень вантажів і частоту відправлення поїзда.

Учасники форуму зазначили, що комбінований залізничний склад активно використовуються на всіх транспортних маршрутах Європи та Азії.  Перевагами комбінованих поїздів є прискорена доставка, схоронність перевезених вантажів, конкурентоспроможна порівняно з альтернативними видами транспорту вартість перевезення, прискорене проходження поїзда на кордоні, мінімальний час доставки вантажів у пункти призначення.

На даний час залізницями України курсує 14 контейнерних поїздів. У 2012 році територією України у складі контейнерних поїздів перевезено 87691 ДФЕ, що становить 138% до обсягів перевезених контейнерів у складі контейнерних поїздів за 2011 р. (у 2011 р. перевезено 63503 ДФЕ). Перевезення контейнерів у складі контейнерних поїздів становлять 40% від загального обсягу перевезених контейнерів територією України.

Довідково

6 лютого 2013 «Вікінг» вирушив у ювілейний рейс, приурочений до його 10-й річниці, із Чорноморського регіону, зі станцій Одеса-Порт та Одеса-Ліски, з максимально допустимою кількістю вагонів: до його складу увійшли 67 контейнерів і 41 платформа.

версія для друку