українська російська англійська
Мінінфраструктури пропонує країнам-учасницям ОЧЕС запровадити новий напрямок круїзного туризму
29.05.2013 | 15:55
Прес-служба Міністерства інфраструктури

29 травня 2013 року в Одесі під головуванням Міністра інфраструктури України Володимира Козака проходить зустріч міністрів транспорту країн-учасниць Організації чорноморського економічного співробітництва.

Україна бере активну участь у напрацюванні узгоджених рішень по основних завданнях, що розглядаються у рамках діяльності Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС) і реалізація яких спрямована на розвиток багатосторонньої економічної співпраці у регіоні Чорного моря. Зокрема, це стосується спільних проектів і програм, у тому числі Чорноморської кільцевої автомагістралі, розвитку морських маршрутів та інтермодальних перевезень.

Цього року Україна як країна-координатор Робочої групи ОЧЕС по транспорту працює над формуванням екологічних, безпечних і комплексних транспортних систем, що у свою чергу, сприятиме досягненню більш ефективного використання торгових і туристичних можливостей країн Причорномор’я. Наразі своєчасному і безперебійному перевезенню вантажів заважає лише наявність суттєвих розбіжностей у нормативно-правових, технічних й інфраструктурних системах і умовах організації перевізного процесу.

З огляду на сучасні тенденції контейнеризації перевезень, світові стандарти по забезпеченню безпеки і екології Мінінфраструктури вважає найбільш перспективним розвиток мережі мультимодальних перевезень із максимальним використанням залізниць, потужностей водного транспорту і з мінімальним залученням автомобільного. Наприклад, в Україні успішно працюють 18 морських портів Чорноморсько-Азовського басейну і експлуатуються залізничні переправи і поромні лінії у напрямку Болгарії, Грузії, Росії та Туреччини. На сьогодні в Україні також функціонує розгалужена система контейнерних поїздів і поїздів комбінованого транспорту у напрямку країн Азії, Центральної і Східної Європи, Скандинавії та Балтики. Так, територією України постійно курсує 2 поїзди комбінованого транспорту, 14 контейнерних поїздів і 4 поїзди маршрутними групами. Також Україна ініціює організацію руху контрейлерного поїзда у напрямку Італія-Австрія-Угорщина-Україна і далі на Схід.

Має значний потенціал і розвиток інтермодальних перевезень у напрямку Кавказ-Чорне море-Балтійське море з використанням поромів і маршрутних поїздів комбінованого транспорту. Так за ініціативою Української сторони досягнуто порозуміння щодо створення робочої групи, яка визначатиме перспективи розвитку таких перевезень у регіоні Чорного моря. Наприклад України вже є позитивний досвід інтермодальних перевезень - поїзди «Вікінг» і «Зубр», які з’єднали порти Чорного і Балтійського морів.  На прикладі цих поїздів можлива реалізація проекту по обробці вантажів за принципом «Єдиного вікна», який тісно пов’язаний з проектом ЄС «Електронна митниця», що дозволяє значно спростити митні процедури при оформленні вантажів і скоротити час їхньої доставки. Тож Україна запрошує усіх зацікавлених держав взяти участь у формуванні нового транспортного коридору Балтійське море - Чорне море з можливим виходом до Каспійського моря.

Крім того, Україна пропонує країнам Чорноморського регіону розвивати туристичний потенціал, зокрема, круїзний. Для формування цієї сфери туризму необхідно комплексно розглянути питання розвитку морських портів Чорноморського регіону. Об’єднавши зусилля, країни Причорномор’я, зможуть сформувати конкурентоспроможний туристичний продукт на міжнародному ринку круїзного туризму.

У Мінінфраструктури переконані: об’єднання зусиль зацікавлених сторін у розвитку співробітництва у Чорноморському регіоні сприятиме підвищенню рівня національних економік цих країн, а відповідно зростанню достатку їхніх громадян.

 

версія для друку