українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд упродовж 2013-2014 років обладнає пункти контролю ваги на основних транзитних магістралях
30.05.2013 | 10:19
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Упродовж 2013-2014 років на основних транзитних магістралях будуть встановлені автоматичні пункти вагового контролю. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час ознайомлення з роботою першого пункту автоматичного контролю ваги, який відбувається під час руху автотранспорту на дорозі державного значення Київ-Чоп у Київській області.

«Це перша станція, це тільки початок тієї роботи, яку ми запланували з обладнання основних транзитних магістралей протягом 2013-2014 років цілим комплексом засобів. Перш за все системою зважування автомобілів», - сказав Микола Азаров.

Він зазначив, що на законодавчому рівні буде передбачена сплата коштів у дорожній фонд за рух автошляхами перевантаженого транспорту.

Сьогодні Глава Уряду особисто переконався, що понад 80% великотоннажного автотранспорту рухається автострадами із перевищенням допустимого навантаження на вісь, що призводить до швидкого руйнування доріг.

Микола Азаров додав, що з власниками транспортних засобів, які перевозять вантажі з перевищенням норми проведуть відповідну роз’яснювальну роботу. За його словами Мінінфраструктури, Укравтодор і ДАІ вже визначили дислокацію ділянок, на яких відбуватиметься перевантаження автотранспорту, що рухається з порушення вагових норм.

«Ми обладнаємо майданчики, які призначатимуться для розвантаження і перевантаження автомобілів. Такі майданчики будуть встановлені поряд з АЗС, де, як правило, є кафе і магазин, тобто створимо максимально комфортні умови для водіїв. Але ми в цьому плані діятимемо жорстко, бо якщо ми продовжимо так безгосподарно ставитися до наших доріг, то залишимося без них», - наголосив Прем’єр-міністр.

Микола Азаров зазначив, що робота станції з вагового контролю є надзвичайно ефективною, оскільки вона дозволяє, не зупиняючи транспортний засіб, визначити його показники: швидкість, тоннажність, навантаження на вісь. «Я на власні очі переконався, що ця станція ефективна, вона дозволяє в режимі реального часу точно визначати усі параметри автомобілів», - додав Глава Уряду.

Зараз у Кодексі про адміністративні правопорушення за порушення проїзду великовагових транспортних засобів передбачений штраф для водіїв у розмірі 510-680 грн., для суб’єктів господарської діяльності – 680-850 грн. Для порівняння, штрафи за аналогічні порушення у наших сусідів складають: Угорщина 9 830 грн., Польща – 2 289-5 600 грн., Великобританія – до 60 000 грн.

Нагадуємо, що під час засідання Уряду 22 травня Микола Азаров наголосив, що 2013 рік має стати переломним у питанні дбайливої експлуатації доріг. Зокрема, Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству інфраструктури разом з Міністерством юстиції терміново розробити нормативну базу сучасних норм експлуатації автошляхів і відповідальності перевізників, а разом з Міністерством внутрішніх справ – організувати систему моніторингу та регулювання руху відповідно до дорожніх умов

 

версія для друку