українська російська англійська
У столиці відкрили "Місто щасливих дітей" і Центр соціально-психологічної реабілітації вагітних дівчат
30.05.2013 | 10:58
КИЇВСЬКА МДА

У столиці запрацювали одразу дві нові установи, які покликані допомагати юним мешканцям столиці та їхнім батькам. На урочисте відкриття Центру соціально-психологічної реабілітації вагітних дівчат, які опинились у складних життєвих обставинах, та Центру допомоги дітям Благодійної організації «Місто щасливих дітей» завітали Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, заступник голови КМДА Віктор Корж та народний депутат України Віталій Журавський.

Разом з першими клієнтами закладів, почесні гості та небайдужа громадськість ознайомилися з умовами закладів, поспілкувалися з працівниками та привітали малечу зі святом, що наближається, – Міжнародним днем захисту дітей.

«Піклування про дітей, а особливо про тих, які опинилися у складних життєвих обставинах, – це важливе завдання для міської влади. Керівництво держави активно виступає за впровадження та застосування сімейних форм виховання та усунення інтернатних закладів як явища. Зазначу, що за цим напрямом Київ тримає впевнене лідерство. Приємно, що до вирішення проблеми сирітства долучаються благодійники і меценати. Крім того, небайдужі люди підтримують майбутніх мам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Така спільна робота вже має результати, проте на часі доопрацювання нормативних документів, які б стимулювали процес державно-приватного партнерства у цій сфері, а не перешкоджали йому», – сказав Віктор Корж.

Загалом у Центрі соціально-психологічної допомоги вагітним дівчатам, які опинились у складних життєвих обставинах, надаватимуть тимчасовий притулок, психологічну, юридичну допомогу, а також організують дитині медичний огляд та взяття на облік у медичному закладі. Працівники центру працюватимуть з родичами дитини, адже найкращий вихід для юної матері та її новонародженої дитини – потрапити з пологового будинку в сім’ю.

Також у Центрі допомоги дітям Благодійної організації «Місто щасливих дітей», який розрахований на тимчасове перебування малечі, надаватимуть комплексну соціальну, психологічну, педагогічну, медичну та інші види допомоги. У Службі у справах дітей інформують, такий центр вже протягом 5 років працює на масиві Виноградар у Подільському районі. За час його роботи соціально-психологічну допомогу отримали більше 150 дітей, які залишились без батьківського піклування, потрапили у складні життєві обставини. Нова будівля та створені умови дозволять значно більшій кількості дітей всебічно розвиватися.

 

версія для друку