українська російська англійська
Обговорено перші результати проекту "Посилення контролю за туберкульозом в Україні"
30.05.2013 | 16:13
Прес-служба Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

Днями у Держслужбі України соцзахворювань відбулася партнерська зустріч, під час якої обговорювалися перші результати та напрацювання проекту «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», а також ключові аспекти запланованого в межах проекту дослідження щодо оцінки потреб України у сфері ТБ/ВІЛ. Також ішлося про ефективність заходів щодо налагодження системи інфекційного контролю в протитуберкульозних закладах у 10-ти регіонах, які охопила географія проекту. У розмові взяли участь Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна, Перший заступник Голови Євген Ханюков та керівник проекту «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Олена Хейло.

Нагадаємо, зазначений проект здійснюється USAID (Агентством США з міжнародного розвитку). Він має на меті покращення якості послуг у сфері лікування туберкульозу на основі стратегії DOTS, запровадження нових сучасних технологій лабораторної діагностики та інфекційного контролю, поліпшення дотримання пацієнтами режимів лікування, а також підтримання спектру заходів на зміцнення систем лікування туберкульозу.

«На сьогодні ми можемо говорити про перші результати роботи у цих напрямках та окреслити перспективний робочий план проекту. Ми повинні зосередити увагу на проведенні цілої низки тренінгів для медичного персоналу в ході менторингових візитів, які стосувалися б впровадження методик з підвищення якості протитуберкульозних заходів. Насамперед, буде здійснено аналіз роботи фтизіатричної служби в пілотних регіонах, вивчатимуться основні епідемічні показники, розглядатимуться актуальні проблеми та шляхи їх подолання. Тематика запланованого менторингу досить широка, що сприятиме більш комплексному підходу до вивченню ситуації та формуванню найбільш доцільних та корисних рекомендацій», - заявила під час обговорення Голова Держслужби України Тетяна Александріна.

Голова Держслужби України соцзахворювань також зауважила, що в рамках проекту важливим завданням залишатиметься удосконалення роботи лабораторної мережі, яка забезпечує процес діагностики туберкульозу в країні. Гостро важливим в країні залишається запровадження програм контролю за мультирезистентним туберкульозом і розширення доступу до послуг діагностики та лікування поєднаної інфекції ВІЛ/ТБ.

 З огляду на це, учасники зустрічі сформували низку пропозицій до майбутнього дослідження, здійснення якого забезпечуватиме проект «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» - оцінка потреб країни у сфері подолання ко-інфекції. Зокрема, досліджуватимуться наступні теми: проблеми у взаємодії протитуберкульозних та ВІЛ-сервісних закладів, їхня координація для ефективного ведення пацієнта з подвійним діагнозом, впровадження переадресації до закладів охорони здоров’я та активне залучення неурядових організацій. Найбільш важливою в цьому плані є сприяння організацій, які реалізовують програми «зменшення шкоди», займаються наданням соціальних послуг, здійснюють догляд та підтримку пацієнтів з подвійною інфекцією.

версія для друку