українська російська англійська
НТКУ отримала відзнаку міжнародного фестивалю "Кінолітопис" за документалістику про видатних українців
30.05.2013 | 17:50
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Творче об’єднання документальних фільмів Національної телекомпанії України отримало диплом ХІІ Київського міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис–2013» «За представлену програму фільмів про видатних людей України».

Цією нагородою відзначено документальну стрічку «Український пересмішник. 100-річчю Андрія Сови присвячується» (сценарист - Володимир Качур, режисер – Світлана Красножон). У фільмі розповідається про драматизм життєвого шляху та творчого успіху Андрія Сови - українського актора та гумориста.

За словами директора творчого об'єднання НТКУ Марка Греся, журналістам особливо приємно було отримати диплом саме за «Пересмішника».

«Це ім'я, на жаль, вже мало кому відоме. Наше творче об'єднання на українському телебаченні в якомусь сенсі унікальне, адже ми маємо можливість створювати продукт, спираючись не тільки на рейтинги, але ще й на пізнавальну складову», – сказав він.

Також Марк Гресь поділився планами стосовно проектів, які ТО документальних фільмів та програм планує підготувати цього року.

«Ми працюватимемо над новітньою історією України, - сказав він. - Все, що відбувалося 20 років тому, майже не вивчене і не розказане, тому я вважаю, що це буде цікаво нашому глядачеві. Також створюватимемо документальні фільми, присвячені ювілеям і круглим датам видатних діячів тощо».

Нагадаємо, уже впродовж декількох років щоп’ятниці в ефірі Першого національного виходять документальні фільми, що відображають важливі події і розповідають про відомих особистостей української історії.

Окрім того, оргкомітет фестивалю нагородив своїм дипломом і Українське національне інформагентство «Укрінформ» - за інформаційну підтримку заходу.

Участь у ХІІ Київському міжнародному фестивалі документальних фільмів «Кінолітопис–2013» взяли представники з 20 країн світу – України, США, Норвегії, Італії, Росії, Франції, Болгарії тощо. У документальних теле- та кінороботах учасників фестивалю порушуються найбільш актуальні для людства проблеми: здоров'я, екології, історії та ін.

 

 

версія для друку