українська російська англійська
Керівник Укравтодору розповів про хід ремонтних робіт на дорогах загального користування
30.05.2013 | 17:44
Прес-служба Державного агентства автомобільних доріг

30 травня 2013 року в будинку Уряду відбулася відео-конференція на тему «Виконання ремонтних робіт на дорогах загального користування» за участю Голови Укравтодору Прусенко Є.Д. В заході взяли участь представники ЗМІ та громадських організацій 4 регіонів України: Одеська область, Львівська область, Харківська область та Дніпропетровська область.

У вступному слові Євген Прусенко надав загальну характеристику стану дорожнього господарства.

З початку року загальний обсяг уражених ямковістю доріг склав 61,4 тис. км або 4,7 млн. кв. м. у тому числі, доріг державного значення 24,5 тис. км площею 2,7 млн. кв. м., місцевого значення 36,9 тис. км площею 2,0 млн. кв. м. У порівнянні з минулим роком площа ямковості збільшилась майже вдвічі – з 2,7 млн. кв. м. до 4,7 млн. кв. м (174%).

Причинами інтенсивного утворення ямковості у цьому році є тривала зима із значними опадами та майже щоденними переходами температури з плюсової на мінусову, недотримання міжремонтних термінів, пов’язаних з недофінансуванням дорожньої галузі та те, що значна частина доріг була збудована в 60-70 роки за старими технологіями з використанням дьогтів та смол. На сьогодні, ліквідовано ямковості на 40,4 тис. км протяжності доріг загального користування або на 3,3 млн. кв. м покриття, і на дорогах державного значення ця робота наближається до кінця. Голова Укравтодору пообіцяв, що в червні всі роботи по ліквідації ямковості на дорогах місцевого значення будуть завершені.

Основні питання від регіональних представників торкалися фінансування дорожньої галузі, а саме погашенню боргів та збільшення видатків з метою суттєвого зростання обсягів проведення робіт.

Євген Прусенко повідомив про заходи, за допомогою яких можуть бути вирішені проблемні питання, пов’язані з фінансуванням.

Піднімалося питання реформування дорожнього господарства, а саме схема управління дорогами при місцевих адміністраціях та забезпечення фінансами.

Євген Прусенко розповів, що дороги будуть передаватися до місцевих адміністрацій з тим фінансуванням, яке на сьогодні виділяється для цих регіонів  в Укравтодорі. Розподіл фінансування між регіонами відбувається за прийнятою методикою.

«Хтось отримує більше, хтось менше, але схема розподілу фінансів по регіонам, перш за все, – справедлива, - зазначив Голова Укравтодору, - вона враховує протяжність доріг, інтенсивність руху, категорію доріг, кількість смуг руху, особливості експлуатації доріг в гірській місцевості та інше. Розподіл фінансів буде здійснюватись у відповідності із методикою, затвердженою Міністерством фінансів та Міністерством інфраструктури. Для розробки схеми управління дорогами місцевого значення зараз готуються рішення, які будуть типовими для всіх областей».

На гострі питання заборгованості щодо виконаних робіт в минулому році, Евген Прусенко пояснив,  що сьогодні є тільки перелік робіт за рахунок коштів залучених від розміщення облігацій під державні гарантії. Але найближчим часом буде підписаний перелік об’єктів за бюджетні кошти, де враховані всі видатки для того, щоб розрахуватися за роботи, виконані в минулому році.

«Насправді ситуація наступна, - наголосив Евген Прусенко – мережа доріг потребує на порядок більше ресурсів, від тих, які має Укравтодор, виходячи з наявного фінансування. Цих коштів не вистачає в жодному регіоні. Тому необхідно максимально ефективно використовувати наявні ресурси. Борги за минулий рік безумовно будуть віддані. При збільшенні фінансування, а ця робота зараз ведеться, будуть розглянуті питання щодо фінансування тих робіт, які на сьогодні є вкрай необхідні для кожної окремої області. Я розумію, що є суцільно зруйновані дороги , які необхідно ремонтувати влаштуванням суцільного шару покриття».

версія для друку