українська російська англійська
Понад 6 тис. школярів цього літа пройдуть практичне навчання на дитячих залізницях України
31.05.2013 | 11:55
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Цього літа пройдуть практичне навчання понад 6 тисяч школярів, що займалися в гуртках при дитячих залізницях, а тим, які закінчили навчальний курс, буде видано спеціальне свідоцтво. Таким чином залізничники організовують дозвілля юнацтва та готують достойну фахову зміну.

Основним завданням дитячих залізниць є ознайомлення школярів із залізничними професіями, допомога у професійному визначенні з подальшим їх направленням на навчання до залізничних навчальних закладів. 

У 2012-2013 навчальному році на дитячих залізницях працювало 413 гуртків. Окрім фахового навчання для гуртківців проводяться екскурсії  на підприємства залізничного транспорту, зустрічі з передовиками виробництва, факультативні заняття з образотворчого мистецтва, народної та художньої творчості, музики, екології тощо.

Навчально-виховна робота, теоретичне і практичне навчання на дитячих залізницях проводяться згідно з навчальними планами і програмами, які розробляються на основі типових програм, вони спрямовані на професійну орієнтацію учнів загальноосвітніх шкіл на залізничні професії, одержання юними залізничниками знань основ залізничної справи, охорону праці юних залізничників і пасажирів, безпеку руху поїздів і протипожежну безпеку.

Укрзалізницею, залізницями України підтримується діяльність дитячих залізниць, в першу чергу шляхом організації цілком серйозного навчання, не віртуального, не «на пальцях», оскільки роль «малих» залізниць у профорієнтаційному процесі надзвичайно важлива.

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, 29 – 30 травня, Укрзалізницею на базі Харківської дитячої залізниці проведено IX Всеукраїнський зліт юних залізничників. Кращі вихованці Львівської, Київської, Запорізької, Дніпропетровської, Луцької, Рівненської, Донецької та Харківської дитячих магістралей змагалися у конкурсах професійної майстерності, у ході яких юні залізничники показали якісні знання та практичні навички з професій залізничного транспорту.

Генеральний директор Укрзалізниці Сергій Болоболін надіслав вітання учасникам зльоту. Переможці конкурсів отримали Почесні дипломи Державної адміністрації залізничного транспорту України та цінні подарунки.

Довідково

Сьогодні на залізницях України функціонують 8 дитячих залізниць, зокрема, на Львівській – 3, Придніпровській – 2, Донецькій – 1, Південно-Західній – 1, Південній – 1.

 

версія для друку