українська російська англійська
У І кварталі 2013 року в Чернівецькій області відбулося зростання окремих соціально-економічних показників
31.05.2013 | 12:04
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОДА

У першому кварталі 2013 року в Чернівецькій області відбулося зростання окремих соціально-економічних показників. Про це повідомив 31 травня на колегії обласної державної адміністрації директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Ігор Сідляр.

«Так, індекс виробництва промислової продукції у січні-березні склав 103,2%. У той час, коли цей показник по Україні дорівнює 95%. Зокрема, перевищили рівень виробництва промислової продукції підприємства з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри, харчових продуктів, напоїв та машинобудування», - повідомив посадовець.

За словами Ігоря Сідляра, з початку року в краї вироблено валової продукції сільського господарства на суму понад 348 млн. грн., що на 2,1% більше, ніж за січень-березень 2012 року. «Обсяг виробництва валової продукції в сільськогосподарських підприємствах збільшився на 4,3%», - додав він. Окрім цього, як зауважив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі, за січень-березень цього року підприємствами області виконано будівельних робіт на суму майже 134 млн. грн. та введено в експлуатацію понад 82 тис.м2 житла, що на 21,4% більше, ніж за аналогічний період 2012 року.

«У краї продовжується робота, спрямована на розвиток внутрішнього ринку та забезпечення стабільного функціонування товарних ринків. З початку року в області розпочали свою діяльність 34 об'єкти роздрібної торгівлі та 5 об'єктів ресторанного господарства. А оборот роздрібної торгівлі за січень-березень 2013 року збільшився майже на 11% та становив 2406,5 млн. грн.», - зауважив Ігор Сідляр.

Окрім цього, з метою недопущення необґрунтованого зростання цін на основні продовольчі товари в краї використовуються усі важелі впливу, делеговані Урядом. Як повідомив посадовець, послабленню цінової напруги в регіоні сприяє також регулярне проведення ярмарків. Так, з початку року було проведено 442 ярмарки, на яких реалізовано 1784 тонни сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки на суму майже 15 мільйонів гривень.

 

 

версія для друку