українська російська англійська
Микола Азаров: Меморандум між Україною і Митним союзом активізує співпрацю між нашою державою та країнами Союзу
31.05.2013 | 15:02
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною дозволить активізувати співпрацю між нашою державою та країнами Митного союзу. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, перебуваючи з робочим візитом в Білорусі.

«Цей Меморандум дозволить нам, по суті на попередній стадії, ознайомитися із тими рішеннями, які готуються до прийняття країнами Митного союзу. Це означає, що ми отримаємо можливість на дипломатичному рівні й на рівні керівників урядів і держав обговорювати надзвичайно важливі для нас питання торгово-економічної співпраці. Зараз, коли ми не беремо участі в роботі цих органів, ми змушені вже після прийняття рішень вести дуже складні переговори з кожною країною окремо для коригування тих угод з урахуванням наших інтересів», - сказав Микола Азаров. При цьому він додав, що інколи уже неможливо внести зміни у такі угоди.

«Для нас набагато доцільніше брати участь в обговоренні на попередньому рівні. Я підкреслюю, що для нас взаємодія з Митним союзом надзвичайно важлива, оскільки це 40% нашого товарообороту», - наголосив Прем’єр-міністр України.

Глава Уряду додав, що сьогодні він від української сторони підпише такий Меморандум з головою Комісії колегії Євразійської економічної комісії Віктором Христенком, після чого представник України матиме змогу бути присутнім у засіданнях країн-членів Союзу.

Микола Азаров підкреслив, що Україна поки що не визначилася із кандидатурою свого представника при Митному союзі. «Після підписання Меморандуму ми зможемо брати участь у роботі органів Митного союзу. Ми визначимо, хто буде нашим представником – зараз розглядається кілька кандидатур. Головні вимоги до такого спеціаліста: він повинен бути професіоналом у галузі торгово-економічної співпраці країн СНД і Митного союзу», - підсумував Микола Азаров.

 

версія для друку