українська російська англійська
Едуард Ставицький перебуває із робочою поїздкою у Сімферополі
31.05.2013 | 16:33
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

31 травня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький перебуває із робочою поїдкою у м. Сімферополь.

У рамках візиту Міністр Едуард Ставицький провів робочу нараду щодо збільшення видобутку природного газу на шельфі Чорного моря.

Під час візиту відбулось представлення нового голови правління Державного акціонерного співтовариства «Чорноморнафтогаз» Сергія Головіна.

Міністр Едуард Ставицький також відвідав першу високотехнологічну самопідйомну плавучу бурову установку «Петро Годованець» на шельфі Чорного моря.

Довідково

1 червня виповнюється рік з початку роботи на шельфі Чорного моря першої високотехнологічної самопідйомної плавучої бурової установки «Петро Годованець». За 12 місяців завдяки використанню нової бурової установки «Чорноморнафтогаз» додатково добув 200 мільйонів кубометрів природного газу. Надалі ефективність роботи СПБУ «Петро Годованець» буде більш помітною в обсягах видобутку. Введення в експлуатацію у 2012 році бурової установки дозволило освоювати Одеське родовище з використанням нової техніки і не відволікати інші СПБУ від поточного збільшення видобутку на діючих родовищах. Постачання газу з Одеського родовища почалися через півроку після початку роботи СПБУ «Петро Годованець» на платформі БК-1 - у четвертому кварталі 2012 року, коли було завершено будівництво і підключений 83-кілометровий підводний газопровід.

Так до кінця 2013 року обсяг додаткового видобутку газу завдяки роботі СПБУ «Петро Годованець» повинен скласти 500 млн. куб. м. А до кінця 2014-го він становитиме 1 млрд. 500 млн. куб. м. Ці обсяги дозволять скоротити постачання імпортного природного газу на суму понад 200 млн і 600. дол. відповідно. Таким чином, у 2014 році, як і планувалося, через два роки після початку роботи, економічна ефективність СПБУ «Петро Годованець» перевищить його вартість у 400 млн. дол. Подальші роботи продовжать зростання ефективності бурової установки.

Нагадаємо, що з можливостями і роботою двох високотехнологічних самопідйомних плавучих бурових установок «Петро Годованець» і «Незалежність» «Чорноморнафтогаз» безпосередньо пов'язує плани з триразового збільшення видобутку газу на шельфі Чорного та Азовського морів і виходу в 2015 році на рівень щорічного видобутку в 3 млрд. куб. м.

Зараз Компанія веде видобуток на 4-х родовищах шельфу Чорного моря і на 3-х родовищах Азовського моря. Основа для значного зростання - освоєння Одеського родовища, яке облаштовується в комплексі з Безіменним на шельфі Чорного моря в 155 кілометрах від Кримського узбережжя. Сукупні запаси родовищ становлять більше 22 млрд. кубометрів природного газу. У минулому році почалася поставка природного газу з платформи БК-1 Одеського родовища.

Цього року освоєння Одеського родовища продовжується.

У найближчі місяці почнеться видобуток газу на другій платформі Одеського родовища БК-2. Наприкінці квітня до буріння на ній приступила друга високотехнологічна СПБУ Компанію - «Незалежність». Також у 2013 році буде введена в експлуатацію третя платформа БК-3. На ній після завершення робіт на добувній платформі Одеського родовища БК-1 буде встановлена СПБУ «Петро Годованець». Для подачі природного газу з нових платформ ведеться будівництво внутрішньопромислових газопроводів загальною протяжністю близько 9 км. Вони з'єднають БК-2 і БК-3 з БК-1 і дозволять почати постачання природного газу на узбережжі Криму.

За рахунок подальшого введення в експлуатацію нових родовищ з використанням високотехнологічних СПБУ Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» планує у 2013 році збільшити річний видобуток газу на шельфі Чорного та Азовського морів на 40% - до 1 млрд. 649 млн. куб. м газу. За прогнозною оцінкою - на 57% (до 1 млрд. 850 млн. куб м.).

З 2011 року на виконання доручень Президента України Віктора Януковича і Кабінету Міністрів України щодо збільшення вітчизняного видобутку та за підтримки Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» веде активні роботи на шельфі Чорного моря.

Таким чином, отримані результати стануть важливою частиною виконання «Чорноморнафтогазом» програми з триразового збільшення видобутку природного газу - з 1,05 млрд. куб. м у 2011 році до 3 млрд. у 2015 році.

За результатами 4 місяців 2013 року проти аналогічного періоду минулого року Компанія вже збільшила видобуток газу на 35,7% - до 478,7 млн. куб. м. Значне зростання виробничих показників - результат активних робіт «Чорноморнафтогазу» з дооблаштування діючих і введення в експлуатацію нових родовищ на шельфі Чорного моря. Насамперед - Одеського родовища газу.

 

версія для друку