українська російська англійська
Кредитування підприємств під держгарантії дозволить провести модернізацію вітчизняного виробництва
01.06.2013 | 09:20
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Уряд, в рамках реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки, запроваджує нові підходи у кредитуванні підприємств базових галузей та підприємств, які мають значний потенціал імпортозаміщення.

На сьогодні підготовлено перші 65 проектів для направлення в банківські установи, з них два проекти вже були погоджені Державним експортно-імпортним банком України.

Перший проект передбачає створення потужностей для серійного виробництва широкозахватних посівних комплексів та дискових борін на ПАТ «Червона Зірка» (м. Кіровоград), що забезпечить збереження 2 200 робочих місць. Другий проект – фінансування заміни мартенівського способу виробництва сталі на електросталеплавильний на ПрАТ «Донецьксталь» (м. Донецьк). Інформація щодо умов надання кредитів цим двом підприємствам є комерційною таємницею і не підлягає розголошенню. Однак, слід звернути увагу, що кредити надаються на загальних підставах, жодних «пільг» за кредитами підприємства не отримують.

Як зазначає директор департаменту стратегічного розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков, єдиною відмінністю є те, що ці кредити надані під державні гарантії. Використання цього механізму підтримки дозволило позичальникам отримати кредити на більш тривалий строк і за більш низькою ставкою.

«Державна гарантія дозволяє знизити ставку за кредитом за рахунок того, що банк може формувати значно менший обсяг резервів під такий кредит, так як для нього гарантом виступає Держава», - пояснює Євген Олейніков.

Він підкреслив, що метою Державної програми є не надання пільг, а створення умов для широкої модернізації підприємств, що дозволить їм виробляти конкурентоспроможну продукцію.

«Мета нашої Програми не короткотерміновий ефект, який можна отримати за один-два місяці. Наше завдання провести структурну перебудову економіки, модернізувати її для того, щоб вона випускала конкурентоспроможну продукцію», - сказав Євген Олейніков.

За його словами, для проведення модернізації вітчизняних підприємств потрібно не менше 1,5-2 років. Однак крім часу підприємство повинно мати фінансовий ресурс, якого завжди не вистачає, а банківські кредити все ще занадто дорогі. Саме у цьому випадку ефективним є використання механізму залучення коштів під державні гарантії.

«Ми не надаємо підприємствам пільг і не компенсуємо відсоткову ставку, у даному випадку ми зводимо дві зацікавлені сторони – банк, який зацікавлений у кредитуванні, та підприємство, що хоче розвиватися, та допомагаємо вирішити проблему високої кредитної ставки, не використовуючи при цьому кошти Державного бюджету», - відмічає Євген Олейніков.

 

 

 

версія для друку