українська російська англійська
Аграрії завершили весняну посівну
01.06.2013 | 09:28
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Вітчизняні аграрії нарешті завершили весняно-польові роботи. Так, сільгоспвиробники засіяли 8189 тисяч гектарів. Уся посівна площа під урожай 2013 року становила 27,6 мільйона гектарів, що на 0,4% більше, ніж у минулому році. Площі ж зернових культур становлять 16,2 мільйона гектарів, або 58,8% у структурі посівних площ. Тож аграрії можуть очікувати на високий урожай.

Цього року аграрії через погодні умови були змушені проводити посівну у край стислі терміни. Проте сільгоспвиробники встигли завершити весняно-польові роботи в оптимальні агротехнологічні строки. Так, сьогодні, за даними регіонів, сівба завершилася в усіх регіонах країни.

Ярі зернові і зернобобові культури посіяні на площі 8189 тисяч га. Ранні зернові та зернобобові висаджені на площі 2831 тисяча га. З них ячменю – 2206 тисяч га, ярої пшениці – 152 тисячі га, вівса – 260 тисяч га, та гороху − 199 тисяч га.

Кукурудза на зерно засіяна на площі 4795 тисяч га, що на 2% більше від попереднього прогнозу. Також збільшені посівні площі цукрових буряків – 306 тисяч га, або 106% від прогнозу; соняшнику – 4089 тисяч га, або 103%; та рису – 25 тисяч га, або 106%. Також посіяно 96 тисяч га проса, 200 тисяч га гречки, 142 тисячі га сорго та 1367 тисяч га сої.

Наразі стан посівів залишається переважно добрим та задовільним. Водночас, високі температури повітря та дефіцит вологи, особливо у південних регіонах, дещо негативно впливають на ріст та розвиток рослин.

Проте в аграріїв є всі підстави, щоб сподіватися на високий урожай. Зокрема, у сільгоспвиробників у наявності 1,3 мільйона тонн мінеральних добрив, що на 13% більше, ніж у минулому році. Під час весняно-польових робіт під сільськогосподарські культури внесено 1,1 мільйона тонн поживних речовин мінеральних добрив, що становить у середньому 58 кг на 1 га посівної площі. Також сільгосптоваровиробники в повному обсязі забезпечені засобами захисту рослин, що дало змогу обробити пестицидами площу 25,5 мільйона га.

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк з приводу завершення посівної зазначив,  що тепер необхідно доглядати за посівами відповідно до всіх агротехнологічних вимог. Тоді можна очікувати на високий урожай.

«Весняно-польові роботи поточного року, незважаючи на досить пізню весну, пройшли організовано та з дотриманням агротехнологічних термінів. Ми збільшили посівні площі під деякими культурами, забезпечили аграріїв усім необхідним – насінням, добривами, технікою тощо. Тепер необхідно правильно доглядати за посівами, щоб зібрати високий урожай. І я сподіваюся, що так і буде», − наголосив Микола Присяжнюк.

версія для друку