українська російська англійська
Стартував конкурс для дітей з особливими потребами "Намалюй свої права"
01.06.2013 | 11:13
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Напередодні Дня захисту дітей розпочато Всеукраїнську акцію з метою привернення уваги суспільства до важливості захисту прав дітей з особливими потребами. У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо, генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Оксана Плотнікова.

Акція стартувала одночасно біля Головпоштамтів усіх обласних центрів країни дитячим малювальним флеш-мобом «Ми всі рівні». У всеукраїнській акції взяли участь близько 3000 дітей, серед яких і діти з особливими потребами. Тільки біля Київського Головпоштамту свої малюнки на асфальті залишили понад 500 дітей. У холі Головпоштамту столиці дітлахи розмалювали частинки пазлу та склали з них велику картину «світу очами дітей».

«Ми маємо розвивати таланти всіх дітей, незалежно від їх можливостей. Кожна дитина – це майбутнє України. І суспільство має не обмежувати, а створювати можливості для її розвитку. В Україні це реалізовується через спеціальні освітні програми, культурні проекти. Саме цьому і присвячена сьогоднішня акція», – сказав Олександр Вілкул.

 «Головною умовою для забезпечення виживання і розвитку дітей з інвалідністю є надання їм доступу до відповідних послуг, можливість зростати у родині і навчатися у школі за місцем проживання. Коли ви думаєте не про дитину, а про її інвалідність, це не тільки неправильно стосовно такої дитини, але й відбирає у суспільства все те, що ця дитина може йому дати! Втрати цих дітей – це втрати суспільства; їх виграш – це виграш всього суспільства!», – сказала Юкіе Мокуо.

Завершилась акція презентацією та урочистим погашенням унікальної поштової марки «Міжнародний день захисту дітей». Марка була розроблена Укрпоштою спільно з ЮНІСЕФ. На ній зображені малюнки дітей, які брали участь у конкурсі, організованому Національною Асамблеєю інвалідів України.

За словами голови Асамблеї Валерія Сушкевича, саме дискримінація дітей з інвалідністю є найбільш ганебним явищем пострадянського розвитку української держави. «У День захисту дітей ми повинні з чесним усвідомленням цього вмотивувати українське суспільство на боротьбу проти обмежень у правах маленьких громадян України, які мають проблеми з інвалідністю», – сказав Валерій Сушкевич.

Президент України Віктор Янукович визначив 2013 рік роком дитячої творчості в Україні. 1 червня, у День захисту дітей, свято дитячих малюнків продовжиться початком всеукраїнського дитячого конкурсу «Намалюй свої права». Всі діти – учасники конкурсу отримають диплом-подяку від ЮНІСЕФ. 10 найкращих робіт будуть удостоєні спеціальної нагороди. А малюнок – переможець буде зображений на спільній марці ЮНІСЕФ та Укрпошти, яка буде видана у 2014 році.

«Нам небайдужі долі наших дітей, і ми знаємо, що кожна дитина – талановита по-своєму, варто лише розкрити та підтримати цей талант. Наша сьогоднішня ініціатива разом с ЮНІСЕФ – це лише невелика частинка тих заходів, які необхідно впроваджувати у суспільстві, аби привернути увагу громадськості до дітей з особливими потребами», – сказала Оксана Плотнікова, генеральний директор УДППЗ «Укрпошта».

 

версія для друку