українська російська англійська
Статус спостерігача дозволить Україні глибше розуміти процеси у Митному союзі та реагувати на них, - Ю. Бойко
01.06.2013 | 11:15
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Статус спостерігача при Митному союзі дає Україні можливість ознайомлюватися з документами, які готуються цим об’єднанням, брати участь у нарадах, а відтак глибше розуміти процеси, які там відбуваються та відповідним чином реагувати для захисту власних національних інтересів. Про це в ефірі телепрограми «Шустер Live» заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.

«Сьогодні товарообіг України з країнами Митного союзу становить 63 млрд. доларів, це перше місце серед усіх наших партнерів. І позиція Президента Віктора Януковича, що ми не можемо просто стояти осторонь і спостерігати, як там будуть далі розвиватися події. Нам потрібно як мінімум утримати існуючий товарообіг між Україною та країнами Митного союзу. Для того, щоб розуміти процеси, які відбуваються у цих країнах, адекватно на них реагувати, для захисту наших національних інтересів і потрібен статус спостерігача», - сказав Юрій Бойко.

Він також наголосив, що укладення Меморандуму між Україною та Євразійською економічною комісією спрямоване на захист економічних інтересів України та розвиток її промисловості.

«Ми думали про захист наших економічних інтересів, про те, щоб у нас продовжувався збут продукції машинобудування, розвивався ринок для наших літаків Ан-70, Ан-124, щоб ми спільно розвивали космічні проекти… Левова частка українського експорту до країн Митного союзу - це продукція машинобудування трансформатори, дорожні машини, електрообладнання, турбіни – якраз те, що дає нам найбільше робочих місць», - зазначив Віце-прем’єр-міністр України.

 

версія для друку