українська російська англійська
Україна - США: взаємовигідний обмін досвідом у сфері правової охорони ІВ триває
01.06.2013 | 13:54
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

30 травня 2013 року Голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковіня зустрівся з дипломатом економічного відділу Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Крістофером Смітом та Віце-президентом Міжнародної конфедерації музичних видавців, Головою антипіратського міжнародного комітету, композитором, музичним видавцем, колишнім Президентом Асоціації музичних видавців США Лореном Кейзером.

У ході зустрічі обговорено стан справ у сфері захисту авторського права та суміжних прав в Україні. Окрема увага була приділена питанням збору, розподілу та виплати авторської винагороди через музичних видавців та організації колективного управління (ОКУ). Пан Лорен Кейзер поділився досвідом роботи управління ОКУ в США, відповівши на низку запитань.

«У Сполучених Штатах Америки повага до авторського права й інтелектуальної праці сформована в суспільстві з давніх-давен. На руці, піднятій угору, – символі демократії та свободи США – є, умовно кажучи, рукавичка, яка захищає авторів, винахідників та інших творчих особистостей – тих, за ким достойне майбутнє нашої країни», – підкреслив Лорен Кейзер.

У свою чергу, Микола Ковіня подякував Крістоферу Сміту та Лорену Кейзеру за візит до Державної служби, за увагу, приділену ними питанням удосконалення системи інтелектуальної власності, а також за досвід, яким поділилися гості з українськими колегами і який є надзвичайно цінним для нашої держави сьогодні.

«Державна служба й надалі в рамках своїх повноважень спрямовуватиме всі зусилля на створення законодавчих умов для ефективного та професійного захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Ми відкриті для співпраці та вдячні за влучні поради й пропозиції, які допоможуть нам удосконалити законодавчу базу для оптимізації роботи ОКУ. Для нас як органу виконавчої влади вирішення цього питання наразі вкрай актуальне», – зазначив Микола Ковіня.

На завершення зустрічі дипломат Крістофер Сміт висловив вдячність за можливість продуктивного спілкування з керівництвом і представниками Державної служби, а також відмітив, що Державна служба протягом останнього часу, хоч і невеликими кроками, але рухається вперед в питаннях покращення стану охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Крістофер Сміт побажав українським фахівцям і надалі так само активно працювати над тими першочерговими питаннями захисту прав зазначеної галузі для якомога швидшоїреабілітації” України в так званому  “Списку 301”.

версія для друку