українська російська англійська
НКЦПФР розробила Положення про глобальний та тимчасовий глобальний сертифікати
03.06.2013 | 09:33
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про затвердження Положення про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат» на засіданні, яке відбулося 28 травня 2013 року.

«Документ, який розробила Комісія, визначає порядок оформлення та ведення обліку глобальних сертифікатів і тимчасових глобальних сертифікатів, їх реквізити та перелік документів, що подаються емітентом до Центрального депозитарію цінних паперів при депонуванні цих сертифікатів», - пояснила Директор департаменту регулювання депозитарної та розрахунково-клірингової діяльності Ірина Курочкіна.

Зазначимо, що відповідно до вимог Положення глобальні сертифікати, тимчасові глобальні сертифікати не потребують технічного захисту їх бланків і подаються до Центрального депозитарію цінних паперів відповідним емітентом цінних паперів (при створенні акціонерного товариства – уповноваженою особою засновників, якій надаються повноваження здійснювати дії, пов'язані зі створенням такого товариства; при розміщенні акцій корпоративного інвестиційного фонду – компанією з управління активами, з якою таким фондом укладено договір про управління активами; у випадках, встановлених законодавством, – управителем).

Проект рішення був розроблений відповідно до частини першої статті 4, частини першої та сьомої статті 21 Закону України «Про депозитарну систему України». Зокрема, в цих новелах сказано, що вимоги до переліку документів, які подає емітент до Центрального депозитарію, та порядок оформлення і ведення обліку глобальних і тимчасових глобальних сертифікатів встановлює Комісія.

Незабаром нормативний акт буде оприлюднений в офіційному виданні НКЦПФР та на її сайті, де все зацікавлені зможуть ознайомитися зі змістом документу.

 

версія для друку