українська російська англійська
Воїни-десантники беруть активну участь у здачі донорської крові для онкохворих дітей
03.06.2013 | 16:15
Прес-служба Міністерства оборони

Вже п’ятий рік поспіль воїни-десантники 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади Високомобільних десантних військ беруть активну участь у здачі донорської крові для онкохворих дітей, які проходять лікування у Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні. Лише за цей рік медичний персонал виїзної бригади Дніпропетровського банку крові вже вдруге побував у десантників, зібравши  для потреб хворих дітей понад 40 літрів крові.

Сьогодні у благодійній акції зі здачі крові взяли участь понад сто військовослужбовців з’єднання. За традицією одними з перших, хто виступив у якості донора, був керівний склад з’єднання на чолі з командиром бригади полковником Юрієм Содолем.

Як зазначив  командир бригади полковник Юрій Содоль, до здачі крові залучалися військовослужбовці лише за власним бажанням.

«Як стверджують вчені, позитивний настрій та впевненість можуть створити невеликі дива. Сподіваємося, що якості, які притаманні десантникам – мужність, хоробрість,  вміння не зупинятися перед труднощами – передадуться з нашою кров’ю маленьким пацієнтам та допоможуть їм у боротьбі з хворобою», – наголосив полковник Юрій Содоль.

Лікар-трансфізіолог Зінаїда Фомушкіна наголосила, що під час роботи у з’єднанні медичний персонал виїзної бригади Дніпропетровського банку крові використовує лише одноразові системи:

«Перед здачею крові всі донори обов’язково проходять огляд у лікаря-терапевта, де здійснюється замір їхнього артеріальний тиску. І, якщо у нас виникають хоча б деякі  сумніви щодо задовільного стану здоров’я донора, ми йому відмовляємо», – розповіла лікар.

Кожен з військовослужбовців здав від 200 до 400 мілілітрів крові, після чого командування частини надало їм час для відновлення сил.

 

версія для друку