українська російська англійська
Мін'юст пропонує запровадити торги арештованим майном через Інтернет з 1 січня 2014 року
03.06.2013 | 16:45
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції пропонує впровадити нову систему реалізації арештованого державними виконавцями майна. З 1 січня 2014 року продавати та покупати арештоване майно можна буде з будь-якого місця, будь-якій особі через спеціальну інформаційну систему, що розміщуватиметься у мережі Інтернет. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Проект відповідних наказів Мін‘юсту щодо затвердження нового порядку реалізації арештованого майна виставлено на сайті Міністерства юстиції (www.minjust.gov.ua , рубрика «Обговорюємо законопроекти») для надання пропозицій та зауважень.

За словами Міністра юстиції, новий порядок реалізації арештованого майна передбачатиме проведення прилюдних торгів та аукціонів через спеціальну інформаційну систему в Інтернеті. Зокрема, в електронній формі можна буде здійснювати подання і обробку заявок на участь в електронних торгах, через Інтернет будуть проводитися і самі торги, а також - оброблятися інформація про торги тощо.

Планується, що запровадження електронних торгів забезпечить вільний доступ громадян та юридичних осіб до реалізації арештованого майна, дозволить здійснювати його придбання з будь-якого місця за допомогою Інтернет-технологій. Це, у свою чергу, підвищить ефективність реалізації майна та усуне корупційні схеми.

Міністр юстиції зазначив, що до необхідності зміни системи реалізації арештованого майна призвели застарілість та недосконалість існуючої процедури проведення прилюдних торгів та аукціонів, які не забезпечували, зокрема, відкритість та прозорість реалізації арештованого майна. Так, існуюча система не забезпечувала вільний доступ всіх бажаючих до участі у прилюдних торгах та аукціонах. Крім того, існуюча система не виключала можливість впливу суб‘єктивних чинників та запровадження корупційних схем.

Зауваження та пропозиції до проектів наказів Міністерства юстиції, якими запроваджується новий порядок реалізації арештованого майна, прийматимуться  від фізичних та юридичних осіб, їх об‘єднань протягом місяця з дня оприлюднення за адресою: вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001, контактний телефон: (044)271-15-76 (Шевченко Юлія Григорівна), або на електронну пошту: y.shevchenko@minjust.gov.ua .

 

версія для друку