українська російська англійська
Наглядовий аудит на Южно-Українській АЕС завершився позитивним результатом
03.06.2013 | 16:53
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

30-31 травня команда однієї з провідних світових компаній у царині сертифікації TUV NORD провела черговий наглядовий аудит системи менеджменту якості ВП ЮУАЕС на відповідність стандарту ISO 9001:2008.

За інформацією Андрія Туцького, співробітника TUV NORD, який працював на атомній станції як провідний аудитор, він завершився позитивним результатом: "У нашій практиці рідко буває, коли за підсумками аудиту позитивних аспектів буває більше, ніж потенціалів до поліпшення. А на Южно-Українському майданчику результати саме такі. Це означає, що ви не стоїте на місці, удосконалюєтеся, йдете в ногу з часом".

Протягом двох днів фахівці TUV NORD відвідували робочі дільниці, зустрічалися з персоналом, перевіряли наявність необхідного приладового парку, працювали з документацією. Відповідно до висновків команди аудиторів, невідповідностей стандарту ISO 9001:2008 у ВП ЮУАЕС не зафіксовано.

У роботі підприємства виявлено 6 позитивних аспектів і 4 потенціали до поліпшення. До позитивної практики віднесено високу кваліфікацію інженерно-технічного персоналу, застосування сучасних методів оцінки ризиків (система ALARA) та розробку на їх основі програм застережливих дій, вдосконалення системи менеджменту якості в частині розвитку процесного підходу, високий рівень організації навчання та підтримки кваліфікації персоналу і наявність сучасної матеріально-технічної бази навчально-тренувального центру, сучасний підхід служби інформаційних технологій до автоматизації управлінських процесів. Зафіксовані потенціали до поліпшення (носять не обов'язковий, а рекомендаційний характер) торкаються оптимізації процесу підготовки та ведення документації, а також вдосконалення баз даних.

У 2006 році Южно-Українська АЕС першою серед підрозділів НАЕК "Енергоатом" сертифікувала свою систему менеджменту якості. Згідно зі встановленою процедурою, сертифікат відповідності світовому стандарту видається на 3 роки. Після закінчення цього терміну проводиться ресертифікаційний аудит. У разі його позитивного результату підприємство отримує новий сертифікат. ЮУАЕС вже двічі успішно проходила процедуру ресертифікації - у 2009-у та 2012-у роках. Крім того, щорічно для підтвердження відповідності виданому сертифікату на атомній станції виконуються наглядові аудити. Саме такий аудит завершився 31 травня на ЮУАЕС.

Довідково

Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат № 3).

версія для друку